Kamery live
prognoza pogody

I Fieldorfiada przez Zieloną Granicę – Szlakiem Kurierskim “Szkoła”

25 sierpnia 2023 15:01

Wójt Gminy Raba Wyzna wraz z Komitetem Organizacyjnym zaprasza na I FIELDORFIADĘ PRZEZ ZIELONĄ GRANICĘ – SZLAKIEM KURIERSKIM „ SZKOŁA”, która odbędzie się 9 września 2023 roku o godzinie 11:30 w miejscowości Bukowina-Osiedle. Wydarzenie jest organizowane w 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz dla upamiętnienia działań konspiracyjnych, które miały miejsce w okresie okupacji w latach 1939–1945.

I Fieldorfiada przez Zieloną Granicę - Szlakiem Kurierskim

Jednym z punktów programu Fieldorfiady jest grupowe i indywidualne konspiracyjne przekraczanie zielonej granicy szlaku „Szkoła” strzeżonej przez żołnierzy Grenzchutz i Hlinkowej i Gardy, w którym udział jest możliwy po zapoznaniu się z Regulaminem i po wypełnieniu karty zgłoszenia, załączonych poniżej.

Rekonstrukcja jest okazją, aby przybliżyć bohaterską walkę o wolność mieszkańców Podhala, Orawy i Słowacji oraz oddać im zasłużony hołd. Odtworzenie wydarzeń, które miały miejsce na szlaku „Szkoła” – jednej z najbardziej ruchliwych tras kurierskich na terenie Gorców i Beskidu Orawsko-Podhalańskiego odsłoni przed uczestnikami wydarzenia także walory i piękno regionu.

redakcja 25.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również