Kamery live
prognoza pogody

Hokejowi pod rękę z turystyką – umowa zawarta. Promocja kraju przez wydarzenia sportowe

25 września 2023 19:35

NOWY TARG. W Izbie Pamięci Miejskiej Hali Lodowej, podczas konferencji prasowej,  przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki,  Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Polskiego Związku Hokeja na Lodzie opowiedzieli o rozpoczętej współpracy. Polska Organizacja Turystyczna zawarła bowiem umowę z Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie.

Hokejowi pod rękę z turystyką – umowa zawarta. Promocja kraju przez wydarzenia sportowe

Okazją do promowania atrakcyjności turystycznej Polski za granicą będą występy drużyny TAURON Metropolia Silesia w EWHL (European Women’s Hockey League), która w weekend udanie zainaugurowała rozgrywki.

Wydarzenia sportowe i wizerunek sportowców to szeroki wachlarz możliwości promocyjnych, które pozwalają dotrzeć do kibiców i turystów na wiele sposobów – nie tylko podczas meczu, ale również poprzez relacje i komunikaty w mediach przed jego rozpoczęciem oraz po zakończeniu.

Promowanie turystyczne Polski poprzez zawodników i reprezentacje hokeja na lodzie to ważny element dalszego budowania popularności tej dyscypliny – mówił podczas konferencji w Nowym Targu Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. – Stwarza to dodatkowe możliwości wsparcia hokeja na lodzie przez następne lata, co w połączeniu z sukcesami sportowymi, działaniami środowiska i PZHL pozwoli hokejowi na lodzie na stałe pozostać w gronie ulubionych dyscyplin Polaków.

Poprzez wzbudzanie niezwykle silnych emocji sport stanowi znakomity nośnik przekazu medialnego oraz narzędzie promocyjne.

Obserwowane przez tysiące widzów zmagania drużyn dają duże możliwości do tego, aby zaprezentować Polskę piękną, z bogatą historią, tradycją, dziedzictwem, rozwiniętą infrastrukturą, oferującą wysoką jakość i standardy usług w korzystnej cenie, a przede wszystkim gościnną – przekonywał Marcin Różycki, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej. – Wierzę, że projekt promujący nasz kraj poprzez hasło i portal „Poland.Travel” zintensyfikuje nasze dotychczasowe działania i z jednej strony przyczyni się do finalizacji trudnego procesu odbudowy turystyki przyjazdowej, a z drugiej wpłynie na wzrost pozycji oraz roli państwa na arenie międzynarodowej – zaznaczał.


Podstawą rozpoczętej współpracy POT z PZHL są występy drużyny TAURON Metropolia Silesia w EWHL. W weekend, na inaugurację rozgrywek, reprezentacja Polski kobiet, która występuje w Europejskiej Lidze Hokeja Kobiet pod szyldem TAURON Metropolia Silesia, rozegrała dwumecz z włoską drużyną EVB Eagles South Tyrol. W katowickiej Satelicie podopieczne Zbigniewa Wróbla dwukrotnie pokonały rywalki – w sobotę 4:2, a w niedzielę 4:3.

W EWHL Polki rywalizują z topowymi europejskimi zespołami. W ten sposób nasza kadra narodowa nabiera doświadczenia, rozwija się i rośnie w siłę – mówiła Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL, członek zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF).

Cieszy mnie to, że z polskim hokejem związał się kolejny bardzo ważny partner – podkreślał Mirosław Minkina, prezes PZHL. – Dyscyplina rozwija się sportowo i marketingowo. W tym roku męska reprezentacja awansowała do mistrzostw świata elity i w 2024 roku zagra z najlepszymi drużynami globu w Czechach. Hokejowe Orlice również osiągają coraz lepsze wyniki; w kwietniu w IIHF Mistrzostwach Świata Dywizji IB Kobiet zajęły drugie miejsce.

Drużyna TAURON Metropolia Silesia zadebiutowała w rozgrywkach European Women’s Hockey League w sezonie 2019/2020. Wtedy też do drużyny gwiazd ligi EWHL została wybrana Karolina Późniewska, napastniczka Metropolii.

informacja PZHL

Fot. asz

 

Anna Szopińska 25.09.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również