nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Hokeiści pomagają przy popowodziowym sprzątaniu

Lipcowa powódź w wielu miejscach pozostawiła po sobie spore szkody. Przy brzegach rzek i jezior nagromadziła się ogromna ilość konarów i gałęzi oraz przyniesione przez żywioł śmieci. Inicjatywa oczyszczenia jednego z takich miejsc została wdrożona nad Jeziorem Czorsztyńskim, gdzie dziś w upalne popołudnie, teren pomagali sprzątać nowotarscy hokeiści.

Inicjatywa wyszła od Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica, natomiast działania prowadzone są wspólnie z KH Podhale. Dzisiaj hokeiści z Nowego Targu brali udział w pierwszej takiej akcji. Zbierali oni śmieci, które zalegały przy brzegu Jeziora Czorsztyńskiego w Maniowach.

W uprzątnięciu tak dużego terenu potrzebna jest pomoc wielu osób, dlatego w akcjach organizowanych przez ZEW wynikających z powodzi, bierze również udział młodzież szkolna i inne organizacje społeczne.

Warto nadmienić, że taki stan w jakim obecnie znajduje się ten teren jest skutkiem działań człowieka i zaśmiecania terenu przez turystów i miejscowych. Odpady, które znajdują się przy Jeziorze Czorsztyńskim w zatrważającej ilości, napłynęły albo ze zlewni, albo zostały pozostawione nad brzegiem jeziora przez wypoczywających.

Jeżeli chcemy odpoczywać w czystym miejscu, na łonie przyrody, musimy najpierw sami o to zadbać – apelował prezes ZEW Leszek Bajorek-Fiałkowski.

/ak

5 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna