Kamery live
prognoza pogody

Hej Fest wystartował! [FOTO]

27 czerwca 2016 07:03

W niedzielne popołudnie na Równi Krupowej  w Zakopanem miał miejsce pierwszy koncert festiwalu Hej Fest. Do pojedynku na Festiwalu Supportów stanęły dwa zespoły: MA i Hatbreakers. Gwiazdą wieczoru był zespół Hey.

Hej Fest wystartował! [FOTO]

   “Każdy kiedyś był pierwszy” – to główna idea festiwalu, który ma na celu promocję supportów, a więc zespołów rozgrzewających scenę i publiczność przed występem gwiazdy. To szansa na pokazanie się szerszemu gronu odbiorców i w konsekwencji o zdobycie funduszy na nagranie płyty lub trasę koncertową z jednym z festiwalowych gwiazd.

   MA to szamańska podróż piątki przyjaciół, których losy złączyły się ze sobą, by wspólnie emitować rytmy rodem z kosmosu.
Ma powstało w lutym 2014 r., a jego członkowie współtworzyli wcześniej zespoły: Big Fat Mama, Moonlight, Arka Noego i Dikanda. Do Zakopanego przyjechali ze Szczecina.
Artyści grający w zespole MA to:
Matys- bas, wokal
Aleksander- gitara, wokal
Martyna- wokal, instr. perkusyjne
Dominik- perkusja, wokal
Kuba- instr. klawiszowe, elektronika
Adam- instr. perkusyjne

   Hatbreakers – krakowski zespół, który nie boi się nowych brzmień. Ich muzyka to wypadkowa inspiracji każdego z członków, mieszanka stylistyczna tworząca spójną, energetyzującą całość. Siła zespołu to żywiołowe koncerty, na których aż kipi od emocji. Występ Hatbreakers to zjawisko, w którym trzeba uczestniczyć i nie sposób zapomnieć. To soulująca, nie stroniąca od elektroniki mieszanka energetycznego soczystego grania z chilloutowym finiszem.

   Początki zespołu sięgają 2010 roku. W obecnym składzie i instrumentarium funkcjonuje od połowy 2014 r. Jego styl można określić jako „jedną z orbit popu”, dla niektórych zbyt ambitną a dla innych w sam raz. Zespół opublikował swój pierwszy singiel „Maybe I should” w 2012 roku. Został on bardzo ciepło przyjęty przez lokalne radia. Własnym nakładem, na początku 2014 roku ukazała się płyta „Go electric”, z której pochodzą utwory „Hey man” i cover „Somebody to love me” Marka Ronsona. Jesienią 2014 roku Hatbreakers wydali EP zatytułowaną „3,2,1” z singlowym „Liczy się tu i teraz”. Na początku 2015 roku ukazało się pierwsze oficjalne wydawnictwo – płyta „Yeti Superstar”.

   Szerszej publiczności Hatbreakers znani są z udziału w programach telewizyjnych. W 2012 roku byli w półfinale IV edycji „Must Be the Music”. W 2014 roku zostali finalistami ostatniej jak dotąd polskiej edycji X Factor. Własne, niebanalne aranżacje znanych utworów zjednały im przychylność zarówno jurorów, jak i fanów.
Zespół Hatbreakers tworzą:
Paweł Bergel – wokal, loop
Andrzej Pudlik – gitara elektryczna
Sebastian Steć – saksofon tenorowy, saksofon sopranowy, piano
Michał Sarapata – gitara basowa
Mateusz Sarapata – instrumenty perkusyjne, sample
Wiktoria Jakubowska – perkusja
Grzegorz Pyda – realizacja dźwięku

   W pojedynku obu zespołów największą liczbę głosów zdobywa właśnie Hatbreakers zjednując sobie sympatię zgromadzonej w Zakopanem publiczności.

   Gwiazdą tego ciepłego czerwcowego wieczoru był zespół Hey. Katarzyna Nosowska wraz z zespołem zaśpiewała dla mieszkańców Zakopanego i gości wypoczywających pod Tatrami swoje najbardziej znane przeboje. Warto podkreślić, że zespół Hey gra nieprzerwanie od 24 lat !

Następny koncert już 3 lipca na Równi Krupowej. Zagra na nim zespół KOMBII. Cena biletu w przedsprzedaży 25 zł, przed koncertem 35 zł.

tekst. MSX
fot. Maciej  Jonek

NT24TV 27.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również