PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Hala lodowa – z fotowoltaiką

7 października 2021 12:57
Wyciszenie Włącz dźwięk

Na świeżo odnowionym dachu Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu – wyremontowanym dzięki wsparciu w wysokości 50% z Ministerstwa Sportu – pojawiła się mikroinstalacja fotowoltaiczna. Jeśli pomysł się sprawdzi, w przyszłości planuje się  montaż urządzeń również na innych obiektach MCSiR-u. 

-W związku z tym, że w pierwszej połowie roku udało nam się wyremontować  dach, pojawiła się możliwość ułożenia instalacji fotowoltaicznej. Udało nam się wygospodarować środki, co pozwoliło na wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznej, która pozwoli na wygenerowanie oszczędności na energii elektrycznej, której cena znacząco rośnie. Jest to jakiś etap. Liczymy, że kolejne instalacje pojawią się na kolejnych obiektach. Ze względu na specyfikę tego obiektu, zależało nam, żeby wykonać ją jeszcze w tym roku budżetowym, gdyż warunki przyłączeniowe są korzystniejsze – tłumaczy dyrektor MCSiR Krzysztof Łapsa. 

Oto jaką metamorfozę przeszedł w ostatnim czasie obiekt Miejskiej Hali Lodowej:

Miejska Hala Lodowa w lipcu 2020 roku

Miejska Hala Lodowa – październik 2021

Obiekt MHL czekają kolejne prace i ulepszenia, dzięki pozyskaniu następnego 50% dofinansowania z Ministerstwa Sportu. Zapewnią one prawidłowo działający system osuszania powietrza, co pozwoli wyeliminować problem mgły nad taflą lodową. Ale to nie wszystko – planuje się także wymianę dachu, stolarki i remont elewacji maszynowni, wymianę band na spełniające wymogi licencyjne do grania w pierwszej lidze hokeja na lodzie, remont elementów szatni i dwóch łazienek, a także modernizację hali także od strony wschodniej i zachodniej. 

-Głównym naszym celem jest utrzymanie ciągłości pracy tego obiektu. Jeżeli mamy możliwość pozyskania środków, staramy się to jakoś wykonać.  Nie obciąża to budżetu mieszkańców Nowego Targu – jest to w części finansowane czy to ze środków unijnych, czy ze środków Ministerstwa Sportu. To próba uporządkowania czegoś, co musi działać – mówi dyrektor MCSiR, podsumowując ogół prac, jakie w ostatnich miesiącach zostały wykonane w hali lodowej. A są to m.in. wymiana okien, remont sali gimnastycznej, stworzenie wielkoformatowej Galerii Olimpijczyków oraz Sali Tradycji, remont pokrycia dachowego, modernizacja części oświetlenia treningowego, czy renowacja schodów.

-Schody zostały wykonane przez pracowników w ramach prac konserwatorskich. My mamy tutaj przestój techniczny w ciągu lata, który staramy się wykorzystać na bieżące remonty – mówi dyrektor Krzysztof Łapsa. 

Warto dodać, że pozyskane w tym roku, ministerialne dofinansowanie, poza halą lodową obejmie także inne obiekty Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, m.in. wymianę nawierzchni kortów tenisowych przy hali “Gorce” oraz modernizację monitoringu i systemu ppoż. na miejskiej pływalni.

“Galeria Olimpijczyków” – oficjalnie otwarta

os 07.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również