Kamery live
prognoza pogody

Grzegorz Watycha z wotum zaufania i absolutorium za 2022 rok (aktualizacja)

26 czerwca 2023 16:52

Nowotarscy radni w trakcie dzisiejszej Sesji Rady Miasta zagłosowali za udzieleniem Burmistrzowi Nowego Targu, Grzegorzowi Watysze, wotum zaufania i absolutorium. 

Grzegorz Watycha z wotum zaufania i absolutorium za 2022 rok (aktualizacja)

Moment ten został poprzedzony dyskusją nad raportem o stanie miasta oraz udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania. Radni chwalili dobrą kondycję finansową miasta, wysoką nadwyżkę operacyjną i zmniejszenie zadłużenia.

Za udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania było 13 radnych było, 6  – w tej liczbie zrzeszeni w klubie “Razem Nowy Targ” – było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

 – Jest to skwitowanie roku pracy, wyjątkowego roku 2022, bo zmierzyliśmy się z dużymi zagrożeniami. Poradziliśmy sobie z falą migracji z Ukrainy, co nas niespodziewanie spotkało. Zrobiliśmy to z zespołem ludzi, który pracuje w mieście, a który jest też mniejszy niż w dużych miastach. Dzięki pracy społecznej ludzi z Nowego Targu daliśmy radę. Były obawy, jak to wpłynie na funkcjonowanie miasta, ale Bogu dzięki udało się to wszystko opanować – mówił tuż po uzyskaniu absolutorium Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu. – Ten rok zakończyliśmy bardzo dobrze, dziękuje wszystkim oraz Radzie za zaufanie. Jest to dla nas dużym komfortem, że możemy liczyć na Państwa wsparcie i merytoryczne dyskusje. To procentuje efektami naszej pracy. Staramy się pracować rzetelnie i uczciwie dla naszego miasta i dla naszej wspólnej przyszłości.

Głosowanie nad absolutorium dla gospodarza miasta skończyło się wynikami jak niżej:

ZA (17)

Al-Ani Danuta
Drąg-Iłęda Stefania
Garbacz Bartłomiej
Garbacz Ewa
Groń Bożena
Luberda Grzegorz
Łapsa Jan
Michalska Agata
Mikołajski Lesław
Mozdyniewicz Marek
Pustówka Leszek
Rajski Jacenty
Sokół Danuta
Sroka Krzysztof
Swałtek Andrzej
Szokalska-Stefaniak Danuta
Wójcik Katarzyna

PRZECIW (2)

Liszka Paweł
Pawlikowska Ewa

WSTRZYMUJĘ SIĘ (2)

Fatla Szymon
Kret Artur
 
Więcej o uzyskaniu wotum zaufania i absolutorium za 2022 r. przez Burmistrza Nowego Targu powiemy w najbliższym wydaniu Przeglądu Tygodniowego.

 

Piotr Starmach 26.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również