Kamery live
prognoza pogody

Groźny wypadek na ścieżce pieszo-rowerowej w Szczawnicy

1 czerwca 2021 10:23

W sobotę wieczorem, na ścieżce pieszo-rowerowej w Szczawnicy doszło do bardzo groźnego wypadku. 15-latek kierujący rowerem elektrycznym zjechał na lewą stronę ścieżki pieszo- rowerowej i zderzył się z jadącą z naprzeciwka rowerzystką. Nieprzytomny chłopiec został przewieziony do szpitala.

Groźny wypadek na ścieżce pieszo-rowerowej w Szczawnicy

Do zdarzenia doszło w sobotę, tj. 29 maja br. około godziny 19, w Szczawnicy. Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali leżącego na chodniku chłopca i osoby udzielające mu pomocy. 15-latek był nieprzytomny i do czasu przyjazdu karetki pogotowia funkcjonariusze monitorowali jego funkcje życiowe. Nastolatek został przetransportowany do szpitala.

-Policjanci ustalili, że 15-latek jechał wraz ze swoją mamą po ścieżce pieszo-rowerowej. Chłopak jechał na rowerze elektrycznym, nie miał kasku. W pewnym momencie, zapatrzył się na przymocowany do kierownicy jednośladu telefon komórkowy i zjechał nagle na lewą stronę ścieżki wprost pod jadącą z naprzeciwka rowerzystkę. Chłopiec spadł z roweru, głową uderzył o asfalt i stracił przytomność. Kobiecie nic poważnego się nie stało – relacjonuje Dorota Garbacz, rzecznik prasowy KPP w Nowym Targu. 

Na miejscu wypadku czynności wykonywali policjanci ruchu drogowego z nowotarskiej komendy. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w prowadzonym postępowaniu.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy rowerem. Na ścieżkach rowerowych, szczególnie w weekendy panuje duży ruch. Zaleca się również używanie kasków ochronnych, które pomimo, że nie są obowiązkowe to zapewnią ochronę podczas upadku.

os 01.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również