Kamery live
prognoza pogody

Grel ponownie zamknięty. Od końca lutego remont wiaduktów

Kierowcy korzystający z początkowego odcinka ul. Grel i przejazdu pod wiaduktem na “zakopiance”, jak również ci jadący samą zakopianką, w najbliższych miesiącach muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Wszystko to ma związek z planowaną przez GDDKiA przebudową wiaduktów w tamtym rejonie. Zatwierdzono już zastępczą organizację ruchu.

Grel ponownie zamknięty. Od końca lutego remont wiaduktów

Jeśli pozwoli pogoda, od środy, 27 lutego w godzinach 7-17 od poniedziałku do piątku, planuje się zamknięcie dla ruchu odcinka jezdni lewej DK-47 (w kierunku Krakowa). Już dwa dni wcześniej rozpoczną się prace przygotowawcze do remontu dwóch wiaduktów nad ul. Grel w Nowym Targu, w ciągu DK47 („zakopianki”). Tego też dnia instalowane będzie oznakowanie tymczasowe. Remont konieczny jest z powodu zużycia eksploatacyjnego materiałów.

-Prace odbywały się będą na poboczach – informuje krakowski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – ale prosimy kierowców o zachowanie ostrożności.

Od poniedziałku, 4 marca planowane jest natomiast całkowite zamknięcie dla ruchu odcinka ul. Grel przebiegającego pod wiaduktami. Będą nim mogli poruszać się  jedynie piesi. 

Zastępcza  organizacja ruchu zaplanowana przez wykonawcę i zatwierdzona przez GDDKiA oraz Powiatowy Zarząd Dróg, będzie odbywała się ulicami św. Anny, Klikuszówka i drogą techniczną równoległą do ul. Krakowskiej. 

Zakres robót przedstawia się następująco: na jednym z wiaduktów zostanie całkowicie wymieniony ustrój nośny, na drugim zostanie on wzmocniony. Ponadto wykonane zostanie opłaszczowanie betonowe (obłożenie betonem) przyczółków, wymieniona nawierzchnia, krawężniki i bariery.

Zakończenie prac remontowych, Generalna Dyrekcja Zaplanowała na 26 września br. 

O wszelkich zmianach w organizacji ruchu GDDKiA będzie informowała na bieżąco. 

/os

os 21.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
HalooNek 20:53 21.02.2019

Masakra z tym zamykaniem Grela... Skończą wiadukt, zaczną robić za torami...?

Zobacz również