Kamery live
prognoza pogody

Granice nadal zamknięte, strażnicy przekierowują kierowców na przejście graniczne w Chyżnem

7 czerwca 2020 11:21

Mimo zamkniętych przejść granicznych w Małopolsce – poza tym w Chyżnem – nadal zdarzają się sytuacje, w których kierowcy chcą przekroczyć polsko-słowacką granicę. Tylko w ubiegłym tygodniu strażnicy graniczni musieli przekierować aż 320 osób.

Granice nadal zamknięte, strażnicy przekierowują kierowców na przejście graniczne w Chyżnem

W Małopolsce Chyżne, a na Podkarpaciu Barwinek – to jedyne miejsca, w których dozwolone jest obecnie przekraczanie granicy państwowej ze Słowacją. Mimo trwającego już blisko 3 miesiące tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej, duża liczba podróżnych nie jest świadoma, że granicę ze Słowacją można przekraczać wyłącznie w ww. lokalizacjach.

Tylko w ostatnim tygodniu maja funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, pełniący służbę na posterunkach blokujących, poinformowali i skierowali na dozwolone przejścia graniczne 320 osób chcących przekroczyć polsko-słowacką granicę. W tym samym czasie do Polski przez punkt kontroli granicznej w Chyżnem wjechało: 4104 pojazdów ciężarowych, 2423 pojazdów dostawczych do 3,5 tony i 1174 samochodów osobowych – którymi podróżowały łącznie 9364 osoby. W tym samym okresie czasu, w jedynym małopolskim przejściu granicznym zawrócono 172 osoby, które nie spełniały warunków wjazdu do RP.

Zdarzają się jednak i takie osoby, które usiłują nielegalnie przekroczyć granicę państwową. Od początku tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej, małopolski odcinek granicy państwowej ze Słowacją przekroczyło niezgodnie z przepisami 27 osób. Wobec wszystkich zatrzymanych wymierzone zostały stosowne kary.

/źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej/

/ps/

Piotr Starmach 07.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również