Kamery live
prognoza pogody

Grał na gitarze na Krupówkach, był poszukiwany

18 lutego 2024 09:40

Mężczyzna, który w nocy grał na gitarze na Krupówkach w Zakopanem zakłócając tym samym porządek publiczny i spokój okolicznym mieszkańcom podczas policyjnej interwencji okazał się być osobą poszukiwaną. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu, gdzie zapewne publiczności nie zgromadzi na swoim występie.

Grał na gitarze na Krupówkach, był poszukiwany

Tatrzańscy policjanci często interweniują po godzinie 22.00, kiedy to mieszkańcy skarżą się na zbyt głośne zachowania niektórych turystów w centrum Zakopanego. Często interwencje dotyczą osób, które dają upust swoim umiejętnościom gry na różnych instrumentach gromadząc wokół siebie rozbawioną alkoholem publiczność. Tak było również wczorajszego wieczoru na Krupówkach w Zakopanem, gdzie 33-letni gitarzysta z województwa wielkopolskiego po godzinie 22.00 urządził sobie koncert.

 – Podczas policyjnej interwencji okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem zatrzymania i doprowadzenia go do więzienia. Mężczyzna został zatrzymany i najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu – relacjonuje Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Funkcjonariusze przypominają: Kwestię hałasowania w nocy reguluje art. 51 Kodeksu Wykroczeń. Stanowi on, iż karze podlega osoba, która „krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny…”. Jednym z warunków karalności np. spoczynku nocnego są godziny 22.00-6.00. Każda interwencja dotycząca zakłócenia ciszy nocnej może zakończyć się postępowaniem mandatowym lub skierowaniem wniosku do sądu, który za to wykroczenie może orzec karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

/źródło: KPP Zakopane/

redakcja 18.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również