Grad medali nowotarskich tenisistów

24 sierpnia 2016 06:29

Z siedmioma medalami wrócili z  Dusseldorfa tenisiści stołowi Klubu Sportowego Gorce Nowy Targ. Wzięli tam udział w jednym z największych w Europie Międzynarodowym Turnieju Andro Kids Open.

Do rywalizacji we wszystkich kategoriach wiekowych (rocznik 2000-2007) przystąpiło łącznie blisko 1800 zawodników i zawodniczek z 28 państw.  Grano w słynnej Esprit Arena, jednocześnie na 80 stołach!

W turnieju indywidualnym złote medale wywalczyli Zuzanna Kowalczyk i Szymon Kolasa, srebro zdobyła Ola Garb, a  brąz zawisł na szyi Wiktora Klaga.

W turnieju drużynowym złoto wywalczyli Szymon Kolasa w parze z Damianem Korczakiem (Drzonków), srebrne medale zdobyli Wiktor Klag z Kacprem Tureckim (Szczytniki). W turnieju mieszanym (tenis + ćwiczenia sprawnościowe) złoty medal wywalczyła Iwona Kolasa.

W turnieju wystąpili również Oliwia Koczałko zdobywając miejsce 9 oraz Natasza Korczak kończąc swoje zmagania na eliminacjach grupowych.

Bardzo wartościowy wyjazd, który był świetnym wprowadzeniem w sezon, który za kilka dni rozpoczynamy. Nie spodziewałem się, że przywieziemy aż tyle medali. Byłem, myślę że nie tylko ja, pod olbrzymim wrażeniem rozmachu z jakim zorganizowano turniej. Wszystko było na najwyższym poziomie. Dodatkową atrakcją dla naszych młodych zawodników była możliwość obejrzenia meczu z udziałem mistrza Niemiec Borussi Dussledorf, w składzie z brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Rio, Timo Bollem – cieszy się trener KS Gorce, Tomasz Klag.