PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Goście z Ameryki Łacińskiej

1 sierpnia misjonarze zakonnicy bernardyni Ojciec Jacek Twaróg oraz Ojciec Seweryn Lesław Matyasik złożyli wizytę u Burmistrza Grzegorza Watychy w siedzibie Urzędu Miasta.

Goście z Ameryki Łacińskiej

Pochodzący z Nowego Targu Ojciec Jacek Twaróg pełni funkcję Rektora Polskiej Misji Katolickiej w Martín Coronado – dzielnicy odległej od centrum aglomeracji Buenos Aires. Jest również honorowym Ambasadorem Miasta Nowy Targ. W Argentynie przebywa od 1996 roku. Z rąk ambasadora Ambasady Polskiej w Buenos Aires, o. Jerzy Jacek Twaróg otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Przypomnijmy, że w czerwcu br. obchodził on 25 – lecie święceń kapłańskich w swoim rodzinnym mieście – Nowym Targu.

Ojciec Seweryn Matyasik, pochodzący z Toporzyska, jest proboszczem parafii w Guayzimi prowincji Zamora w Ekwadorze. Ludność zamieszkująca te tereny to Metysi, Indianie Shuar i Indianie Saraguro. Zasięg misji obejmuje w sumie 40 wiosek.

Na środowym spotkaniu misjonarze opowiadali o swojej działalności w Ameryce Południowej, życiu codziennym swoim i Indian oraz o tym jak ludność przyjaźnie przyjmuje polskich misjonarzy, którzy oprócz głoszenia Słowa Bożego opowiadają również o Polsce i Nowym Targu.

źródło/fot: UM

Aleksandra Kokalik 03.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Janusz Jasinski 04:56 05.08.2018

Pozdrowionka dla Jacka...pamietam jego prymicje w ktorej uczestniczylem..duzo zdrowia zycze I sukcesow w misji duszparsterskiej Jacku😊

Zobacz również