Kamery live
prognoza pogody

Górna część Kokoszkowa – po modernizacji i skanalizowana

27 października 2023 23:51

NOWY TARG. Jedną z największych w mijającym sezonie inwestycji drogowych miasta była modernizacja górnej części ul. Kokoszków. Mieszkańcy tego rejonu od lat domagali się budowy kanalizacji sanitarnej i wreszcie mają oczekiwane przyłącza.

Górna część Kokoszkowa – po modernizacji i skanalizowana

Dzięki środkom zewnętrznym, które pozyskaliśmy, udało się wykonać sieć kanalizacji sanitarnej i podłączyć budynki, a niektóre z nich stoją już od kilkudziesięciu lat – mówi burmistrz Grzegorz Watycha.Będą one korzystały z sieci po uruchomieniu przepompowni, bo ze względu na spadki trzeba było ścieki sprowadzić do przepompowni i pompować dalej grawitacyjnie, żeby uzyskać spadek z Kokoszkowa. Mieszkańcy nie będą już musieli zamawiać beczkowozów, a wartością dodaną jest remont nawierzchni drogi. Po tych wykopach jest nowa nakładka asfaltowa. Problem wyboistej, często lanej nawierzchni zniknie na dłuższy czas.  

Inny problem – zalewania ulicy przez wody opadowe, a zimą nawarstwiającego się niebezpiecznie lodu na łuku jezdni – rozwiązało wykonanie przepustu pod drogą.

Koszty prac na Kokoszkowie to przeszło 4 miliony 600 tys. zł. Wykonawcą była krakowska firma SARIVO.

(asz)

Zdjęcia lotnicze – Paweł Kos

 

Anna Szopińska 27.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również