PILNE
Kamery live
prognoza pogody

„Góralskie Jodło” – Konkurs Potraw Regionalnych

16 lipca 2018 09:12

16 kół gospodyń z całej gminy Nowy Targ i ponad 400 potraw kuszących zapachem i wyglądem. To już 46. Konkurs Potraw regionalnych “Góralskie Jodło” w Łopusznej – wydarzenie o niezwykle długiej i bogatej tradycji.

„Góralskie Jodło” - Konkurs Potraw Regionalnych

Przybyłych tego dnia na plener koło budynku GOKu witali organizatorka wydarzenia – Józefa Kuchta oraz Wójt Gminy Nowy Targ – Jan Smarduch. W 46. edycji konkursu wzięło udział 16 kół wiejskich z Długopola, Harklowej, Gronkowa, Dursztyna, Krempach, Nowej Białej, Łopusznej, Ludźmierza, Rogoźnika, Morawczyny, Szlembarku, Obidowej, Ostrowska, Waksmunda, Dębna i Pyzówki.

Regionalne wyroby, jak zwykle wyjątkowe, nie tylko ze względu na swój unikalny wygląd czy smak, ale także przez wymyślne nazwy („Baranina od Jędrusia”, „Witaminy z Morawcyny”), były oceniane przez komisje. Później nastąpiło to, na co wszyscy czekali – degustacja tradycyjnych góralskich oraz spiskich potraw.

Wydarzenie uświetnili goście specjalni z Węgier. Gospodynie częstowały węgierskimi przysmakami, a grupa śpiewacza prezentowała ludowe przyśpiewki i melodie.

W programie imprezy znalazło się wiele występów, m.in. koncert zespołu CHUDOBA, pokaz iluzjonistyczny, występy zespołów regionalnych, a na koniec zabawa z zespołem AHAJU FUSION BOLIWIA. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

/ak

Aleksandra Kokalik 16.07.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również