Kamery live
prognoza pogody

Gołoledź na drogach

28 lutego 2020 20:50

Kierowcy, noga z gazu! Na drogach lokalnych może wystąpić gołoledź. Na niektórych drogach ruch został całkowicie wstrzymany, w Rdzawce doszło nawet do kolizji.

Gołoledź na drogach

Na drogach lokalnych w Pyzówce, Sieniawie, Rdzawce, a także innych miejscowościach Podhala przez całą noc może pojawiać się gołoledź. Kierowcy powinni mieć się na ostrożności. Skręcanie czy hamowanie na drodze pokrytej lodem może okazać się nie tyle trudne co nawet niemożliwe. 

Do niebezpiecznej sytuacji związanej z pojawieniem się lodu na jezdni doszło dziś wieczorem w Rdzawce. Na głównej drodze prowadzącej do drogi krajowej nr 47 doszło do kolizji dwóch samochodów, które nie były w stanie się zatrzymać. Ponad dziesięć pojazdów nie mogło ruszyć pod wzniesienie ani zjechać. Ruch został wstrzymany na ponad godzinę. Podobnie było na drodze łączącej Sieniawę z Klikuszową. Na krętej jezdni samochody utknęły na około pół godziny.

Dziękujemy czytelnikowi za przesłanie zdjęcia!

/ps/

Piotr Starmach 28.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również