Kamery live
prognoza pogody

Gmina Nowy Targ przyznała stypendia sportowe

W Urzędzie Gminy Nowy Targ odbyło się wczoraj uroczyste wręczenie stypendiów i nagród dla 26 mieszkańców gminy za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu. Łącznie to rozdysponowania było 60 tys. złotych. Przyznano 14 stypendiów i 12 jednorazowych nagród pieniężnych. Wyróżnienia dotyczą roku 2021 i sportowych sukcesów w takich dyscyplinach, jak: narciarstwo biegowe, tenis stołowy, pływanie, trójbój siłowy, siatkówka, jiu-jitsu, hokej na lodzie, kolarstwo szosowe i unihokej. 

Gmina Nowy Targ przyznała stypendia sportowe

Nagrody i stypendia przyznawane są w Gminie Nowy Targ od 2012 roku. Jest to możliwe dzięki przyjęciu przez Radę Gminy uchwały w sprawie ustanowienia stypendiów sportowych oraz nagród i wyróżnień Gminy Nowy Targ dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe.

Stypendia wręczali wczoraj zastępca wójta Gminy Nowy Targ Marcin Kolasa, dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem i radny gminy Dawid Szeliga oraz trener i sołtys wsi Obidowa Zofia Faron. 

Stypendia otrzymali:

1. Kacper Antolec: : zawodnik KS AZS AWF Katowice, mieszkaniec Obidowej. Posiada Mistrzowską klasę sportową w biegach narciarskich. Brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w 2021 roku w biegach narciarskich. Puchar Polski w Zakopanem 1 miejsce. Stypendium 400 zł miesięcznie. Łączna kwota 4 000 zł.

2. Sebastian Bryja zamieszkały w Pyzówce. Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Regle” trenuje narciarstwo biegowe. Multimedalista Pucharu Polski i lider Mistrzostw Polski Juniorów w 2021 roku. Stypendium sportowe 450 zł miesięcznie. Łączna kwota 4 500 zł.

3. Witold Skupień zamieszkały w Nowym Targu. Zawodnik Klubu Sportowego „Zoma – Team Obidowiec” Obidowa w biegach narciarskich. Zawodnik rewelacyjnie rozwijający się, obecnie lider Pucharu Europy, wicemistrz świata,. Wielokrotny Mistrz Polski. Stypendium 450 zł miesięcznie. Łączna Kwota 4 500 zł.

4. Iweta Faron: zamieszkała w Obidowej. Zawodniczka Klubu Sportowego „Zoma – Team Obidowiec” Obidowa trenuje narciarstwo biegowe, dobrze rokująca i rozwojowa. Reprezentantka kraju na zawodach międzynarodowych w narciarstwie biegowym. Zawodniczka sumienna, realizująca się jako sportowiec objęta centralnym szkoleniem przez Polski Związek Sportu Osób Niepełnosprawnych. Stypendium 450 zł miesięcznie. Łączna kwota 4 500 zł.

5. Szymon Kolasa – zamieszkały w Waksmundzie. Uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego STAL RZESZÓW. Bierze udział w turniejach indywidualnych, drużynowych na szczeblu ogólnopolskim oraz światowym. Jest reprezentantem Polski w kategorii junior w dyscyplinie tenis stołowy. W roku 2021 zdobył w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów złoty medal w grze pojedynczej. W Mistrzostwach Polski Juniorów wywalczył 2 miejsca w grze drużynowej. Stypendium 450 zł miesięcznie. Łączna kwota 4 500 zł.

6. Wiktor Klag – zamieszkały w Waksmundzie zawodnik Klubu Sportowego „Gorce” Nowy Targ w dyscyplinie tenis stołowy. Zdobył 2 złote medale w grze pojedynczej i złoty medal w grze podwójnej na Mistrzostwach Małopolski Kadetów. Wiktor godnie reprezentuje klub w turniejach indywidualnych szczebla ogólnopolskiego i wojewódzkiego oraz rozgrywkach ligowych. Stypendium sportowe 400 zł miesięcznie. Łączna kwota 4 000 zł.

7. Jan Ciaś mieszkaniec Pyzówki. Zawodnik Podhalańskiej Akademii Sztuk Walk JIU – JITSU. W 2021 roku zdobył II miejsce w Mistrzostwach Polski Jiu – Jitsu w Kata w Szczebrzeszynie. Stypendium sportowe 300 zł miesięcznie. Łączna kwota 3 000 zł.

8. Emilia Szeliga zamieszkała w Klikuszowej. Zawodniczka Klubu Sportowego Turbacz XC w biegach narciarskich. Jest zawodniczką bardzo sumienną i dokładną, cechują wytrwałość i umiejętność łączenia pasji sportowych z obowiązkami. Zdobyła 3 złote medale w Pucharze Polski Grupy Azoty. Stypendium 350 zł miesięcznie. Łączna kwota 3 500 zł.

9. Marcin Pudzisz zamieszkały w Gronkowie. Zawodnik MMKS Podhale Nowy Targ – hokej na lodzie. Jest niezwykle zaangażowanym i pracowitym zawodnikiem. W 2021 roku zdobył wraz z drużyną MMKS Podhale brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieżowej. Stypendium 300 zł miesięcznie. Łączna kwota 3 000 zł.

10. Filip Filipiec zamieszkały w Klikuszowej. Zawodnik Klubu Sportowego Turbacz XC w biegach narciarskich. Jest zawodnikiem niezwykle ambitnym i pracowitym. Zdobył złoty medal w Pucharze Polski na nartorolkach oraz w Małopolskiej Szkolnej Lidze w biegach narciarskich. Stypendium 350 zł miesięcznie. Łączna kwota 3 500 zł.

11. Jakub Trzebunia zamieszkały w Rogoźniku. Zawodnik MMKS Podhale Nowy Targ – hokej na lodzie. Jest zawodnikiem zaangażowanym i zdyscyplinowanym. W 2021 roku zdobył wraz z drużyną MMKS Podhale brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz 4 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieżowej. Stypendium 300 zł miesięcznie. Łączna kwota 3 000 zł.

12. Szymon Łapsa zamieszkały w Łopusznej. Zawodnik Towarzystwa Cyklistów „Chrobry” w Głogowie, drużyna TC Chrobry SCOTT Głogów – kolarstwo szosowe. Złoty medal w Mistrzostwach Małopolski w jeździe indywidualnej na czas, I miejsce w Klasyku Beskidzkim, I miejsce drużynowe (KS AZS AWF Kraków) Akademicki Puchar Polski. Stypendium 300 zł miesięcznie. Łączna kwota 3 000 zł.

13. Paweł Bryja mieszkaniec Pyzówki. Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „REGLE” w biegach narciarskich. Co roku mocno podnoszący swoje umiejętności. Złoty i srebrny medal w Pucharze Grupy Azoty – Puchar Polski. Brązowy medalista Mistrzostw Polski na nartorolkach. Stypendium 400 zł miesięcznie. Łączna kwota 4 000 zł.

14. Konrad Pelczarski zamieszkały w Długopolu. Zawodnik klubu KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ w dyscyplinie unihokej. W 2021 roku zdobył wraz z drużyną XI i VIII miejsce w Mistrzostwach Świata w Unihokeju Mężczyzn. Konrad jest zawodnikiem zdyscyplinowanym, profesjonalnie podchodzącym do treningów i zawodów sportowych. Stypendium 300 zł miesięcznie. Łączna kwota 3 000 zł.

Jednorazową nagrodę pieniężną otrzymali:

1. Aleksandra Czubernat mieszka w Klikuszowej. Zawodniczka Klubu Sportowego Turbacz XC w biegach narciarskich. W 2021 roku zdobyła srebrny medal w Małopolskiej Szkolnej Lidze SZS , brązowy medal w Małopolskiej Szkolnej Lidze „Puchar ON Kotelnica Białczańska”. Nagroda jednorazowa 700 zł.

2. Julia Guziak mieszka w Klikuszowej. Jest zawodniczką Klubu Sportowego Turbacz XC w biegach narciarskich. Julia jest zawodniczka bardzo pracowitą i sumienną, z ogromnym potencjałem. Zdobyła srebrny medal w Małopolskiej Szkolnej Ligi Narciarskiej SZS, VI miejsce w Ogólnopolskim Spotkaniu Uczniowskiego Klubu Sportowego. Nagroda jednorazowa 700 zł.

3. Wiktoria Garbacz zamieszkała w Waksmundzie. Jest zawodniczką Klubu Sportowego Turbacz XC w biegach narciarskich. Zdobyła IV miejsce w Małopolskiej Szkolnej Lidze Narciarskiej SZS, VI miejsce w Ogólnopolskim Spotkaniu Uczniowskich Klubów Sportowych. Nagroda jednorazowa 500 zł.

4. Gabriel Czubernat zamieszkały w Klikuszowej. Jest zawodnikiem Klubu Sportowego Turbacz XC w biegach narciarskich. Zdobył VI miejsce indywidualnie na Mistrzostwach Polski Młodzików i Ogólnopolskie Spotkanie UKS-ów. Nagroda jednorazowa 500 zł.

5. Anna Cyrwus mieszka w Waksmundzie. Zawodniczka Klubu Sportowego Gorce Nowy Targ w dyscyplinie tenis stołowy. Godnie reprezentuje Klub w turniejach indywidualnych szczebla ogólnopolskiego i województwa oraz w rozgrywkach ligowych. W roku 2021 zdobyła złoty medal w Eliminacjach Wojewódzkich do Mistrzostw Polski Juniorek, brązowy medal II Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego Juniorek. Nagroda jednorazowa 900 zł.

6. Maja Klag mieszka w Waksmundzie. Zawodniczka Klubu Sportowego „GORCE” Nowy Targ w dyscyplinie tenis stołowy. Godnie reprezentuje Klub w turniejach indywidualnych szczebla ogólnopolskiego i wojewódzkiego. W roku 2021 zdobyła miedzy innymi złoty oraz brązowy medal w grze podwójnej Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Skrzatek. Nagroda jednorazowa 800 zł.

7. Antoni Kuros zamieszkały w Klikuszowej. Jest zawodnikiem Klubu Sportowego „GORCE” w dyscyplinie tenis stołowy. Godnie reprezentuje Klub w turniejach indywidualnych szczebla ogólnopolskiego i wojewódzkiego. W roku 2021 zdobył miedzy innymi srebrny medal w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Żaków, zdobył złoty medal na Igrzyskach Dzieci Gminy Nowy Targ, II miejsce w Pucharze Wójta Gminy Nowy Targ. Nagroda jednorazowa 600 zł.

8. Kamila Małysiak zamieszkała w Waksmundzie. Zawodniczka Klubu Sportowego Gorce Nowy Targ w dyscyplinie tenis stołowy. Godnie reprezentuje Klub w turniejach indywidualnych szczebla ogólnopolskiego i wojewódzkiego oraz w rozgrywkach ligowych. W roku 2021 zdobyła w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego 3 miejsce w grze podwójnej, 7 miejsce w grze pojedynczej. Nagroda jednorazowa 800 zł.

9. Szymon Tokarski zamieszkały w Harklowej. Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Delfin”- pływanie. W 2021 był wielokrotnym Mistrzem Województwa Małopolskiego w Pływaniu Dzieci i Młodzików, zdobył cztery złote medale Pucharu Rycerza Kmity Mistrzostwa Województwa Małopolskiego. Nagroda jednorazowa 900 zł.

10. Justyna Tokarska zamieszkała w Harklowej. Zawodniczka Klubu Przyjaciół Siatkówki KPS Gorce Nowy Targ. Wraz z zespołem KPS GORCE zdobyła III miejsce na Mistrzostwach Małopolski Młodziczek. Nagroda jednorazowa 500 zł.

11. Iwona Kolasa zamieszkała w Waksmundzie Zawodniczka godnie reprezentuje Klubu UKS Tornado w dyscyplinie tenis stołowy. Zdobyła 1 miejsce w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci, 2 miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich do Mistrzostw Polski. Nagroda jednorazowa 600 zł.

12. Damian Różański zamieszkały w Łopusznej. Zawodnik niezrzeszony w dyscyplinie trójboju siłowego, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu. Złoty medal w BENCH PRESS RAW U19 82,5kg – XPC WORLD CUP, brązowy medal BENCH PRESS RAW U19 82,5kg – XPC INTERNATIONAL POLISH CUP. Nagroda jednorazowa 500 zł.

 

os 07.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Agnieszka 13:39 08.04.2022

Gratulacje 🏆

Zobacz również