Kamery live
prognoza pogody

Gmina Łącko wspiera studentów “Podhalanki”

20 stycznia 2017 15:44

5 stycznia 2017 roku odbyło się przekazanie Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu projektora multimedialnego ufundowanego przez Gminę Łącko. W imieniu społeczności Gminy Łącko pomoc dydaktyczną przekazał Wójt Gminy - Jan Dziedzina.

Gmina Łącko wspiera studentów

Rektor Podhalańskiej Uczelni dr hab. Stanisław Gulak, prof. nadzw. bardzo serdecznie podziękował za wsparcie i zapewnił, że studenci z Gminy Łącko i nie tylko z tej gminy jeszcze w tym semestrze będą korzystać z projektora.

Wśród dwóch tysięcy studentów Podhalańskiej Uczelni jest piętnastu studentów z Gminy Łącko. W czasie krótkiego spotkania z Rektorem Podhalańskiej Uczelni, Wójt Gminy przestawił nietuzinkowe plany wzbogacenia oferty edukacyjnej dla społeczności Łącka.

Jednym z pomysłów Władz Gminy jest aktywizacja starszego pokolenia i stworzenie w gminie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dr hab. Stanisław Gulak zapewnił, że udzieli temu przedsięwzięciu wszelkiego możliwego wsparcia. Z Podhalańską Uczelnią współpracują obecnie Uniwersytety Trzeciego Wieku z Nowego Targu, Rabki, Makowa i Zakopanego.

Należy wspomnieć, że nie jest to pierwsza inicjatywa wspierania uczniów i studentów przez Gminę Łącko. Gmina wspólnie z Fundacją im J. i St. Potoczków ufundowała na rok szkolny 2016/2017 dziesięć stypendiów dla zdolnej młodzieży. Dodatkowo sama Fundacja im. Braci Potoczków przyznała pięć stypendiów. Istotą przyznanych stypendiów nie była tylko pomoc i promowanie młodych talentów w Gminie Łącko, ale również rozwój prospołeczny młodzieży, ponieważ beneficjenci wzięli na siebie zobowiązanie pracy w wolontariacie.

Tekst i zdjęcia: Mieczysław Karpiel

NT24TV 20.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również