Kamery live
prognoza pogody

Gazda Mistrz!

7 kwietnia 2018 22:54
Hokeiści Gazda Team Nowy Targ postarali się o dużą niespodziankę i wygrali rozegrany w Krynicy Zdroju finałowy turniej o Mistrzostwo II ligi, przeprowadzony w ramach obchodów 90 - lecia Krynickiego Towarzystwa Hokejowego.
Gazda Mistrz!

Nowotarżanie okazali się najlepsi w stawce szóstki finalistów.

Początek turnieju nie był udany dla Gazdy, który przegrał pierwsze grupowe starcie z Infinitas KS KTH Krynica 6:7. Górale szybko się jednak pozbierali i tego samego dnia w meczu numer rozgromili ekipę LTH Lublin 13:4, gwarantując sobie tym samym awans do półfinału.

O awans do finału nowotarżanie drugiego dnia mierzyli się z Sigmą Katowice. To był popis skuteczności Gazdy, który wygrał to starcie 8:2.

Finał to starcie z odwiecznym rywalem, drużyną KS Hockey Team Oświęcim, z którym na przestrzeni ostatnih 2 lat seryjnie przgerywali.

Mecz dostarczył olbrzymich emocji. Gazda po dwóch tercjach prowadził 3:1. W trzeciej odsłonie oświęcimianie zdołali jednak straty odrobić. W efekcie regulaminowy czas gry zakończył się remisem 3:3. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Zwycięzcę wyłoniły więc rzuty karne. W nich świetne interwencje Tomasza Słowakiewicza oraz gole Mariusza Jastrzębskiego i Patryka Wielkiewicza przesądziły o zwycięstwie Gazdy!

Świetna sprawa znów poczuć smak „złota”. Dziękuję chłopakom za kawał ciężkiej pracy jaka wykonaliśmy przez cały sezon. Jestem z nich bardzo dumny – podsumował gracz Gazdy i założyciel drużyny, Dominik Cecuła.

Dwa indywidualne wyrożnienia trafiły do zawodników Gazdy. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Mariusz Jastrzębski, a najlepszym obrońcą Tadeusz Puławski.

Turniej finałowy

Infinitas KTH Krynica – Gazda Team 7:6 (0:1, 4:3, 3:2)

Bramki dla Gazdy: Zwinczak, Sulka 2, Iskrzycki, Zaręba, Puławski.

Gazda Team – LTH Lublin 13:4 (6:0, 3:2, 4:2)

Bramki dla Gazdy: Jastrzębski 2, Wielkiewicz 2, Tylka, Kmiecik 2, Cecuła, Puławski, Sulka, Piotrowski, Szumal. Piotrowski.

Półfinał:

Gazda Team – Sigma Katowice 7:2 (0:2, 1:2, 1:4)

Bramki dla Gazdy: Zwinczak, Sulka, Szumal, Zaręba, Jastrzębski, Wielkiewicz, Tylka, Kmiecik

Finał:

KH Hockey Team Oświęcim – Gazda Team 3:4 po karnych (0:1, 1:2, 2:0, d. 0:0, k. 1:2)

Bramki dla Gazdy: Szumal Cecuła, Zaręba.

GAZDA TEAM: Tomasz Słowakiewicz, Witold Martuszewski – Dominik Cecuła, Andrzej Nenko, Krzysztof Sulka, Mariusz Jastrzębski, Maciej Kmiecik – Bartłomiej Piotrowski, Bartomiej Przybyło, Patryk Wielkiewicz, Zdzisław Zaręba, Grzegorz Pajerski – Tadeusz Puławski, Mateusz Tylka, Mateusz Iskrzycki, Łukasz Szumal, Michał Zwinczak oraz Bartosz Skiba.

Maciej Zubek 07.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również