Kamery live
prognoza pogody

Gałąź wbita w udo

25 maja 2020 12:53

W niedzielne popołudnie jedna z turystek doznała niebezpiecznego wypadku w Gorcach. W trakcie jazdy na rowerze nieszczęśliwie upadła, przebijając lewe udo. 

Gałąź wbita w udo

Fot. Grupa Podhalańska GOPR, zdj. ilustracyjne

Do wypadku rowerowego pod Lubaniem w Gorcach doszło w niedzielę po godzinie 15:00. “Turystka chcąc przejechać przez leżące drzewo niefortunnie upadła wbijając gałąź w lewe udo. Ratownicy po dotarciu na miejsce zabezpieczyli uraz i ewakuowali poszkodowaną w dolinę” – informują ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. Poszkodowana została następnie przetransportowana do szpitala. 

Wśród ratowników biorących udział w akcji ratowniczej znaleźli się również ratownicy z starszym stażem, którzy nie zważając na swój wiek ruszyli na pomoc poszkodowanej. “Na uwagę zasługuje fakt, że w prowadzonych działaniach, pomimo wieku, aktywnie biorą udział doświadczeni ratownicy, ani trochę nie ustępując młodszym kolegom, dla których przysięga ratownika górskiego nadal jest aktualna” – podkreślają ratownicy.

/źródło: Grupa Podhalańska GOPR/

/ps/

Piotr Starmach 25.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również