Kamery live
prognoza pogody

Funkcjonalność i estetyka przestrzeni publicznej – nowe studia podyplomowe na PPWSZ w Nowym Targu

7 grudnia 2017 13:56

Interdyscyplinarne studia podyplomowe stanowią połączenie teorii i praktyki przygotowującej słuchacza do analizy i oceny funkcjonalności i estetyki otoczenia oraz do podstaw projektowania i kreowania koncepcji zmian w przestrzeni publicznej, a zatem do zaistnienia w sposób merytoryczny w krajobrazie polskiego Podtatrza i innych regionów.

Funkcjonalność i estetyka przestrzeni publicznej - nowe  studia podyplomowe na PPWSZ w Nowym Targu

Słuchacze oferowanych studiów będą mieli okazję uzyskać wiedzę związaną z potrzebą kultywowania tradycji i dziedzictwem kulturowym. Równocześnie studia mogą stanowić forum wymiany doświadczeń i współpracy między osobami i instytucjami skupionymi wokół szeroko pojętej przestrzeni publicznej, jak i regionalizmu.

Adresatami studiów są osoby posiadające pozaprojektowe wykształcenie wyższe, co najmniej pierwszego stopnia:

• pracownicy podmiotów związanych z organizacją, zarządzaniem, kreowaniem wytycznych projektowych, oraz pracownicy administracji państwowej i samorządów lokalnych w tym wydziałów gospodarki przestrzennej i architektury krajobrazu, czy przedstawiciele instytucji kulturalnych

• absolwenci pozaprojektowych studiów chcący poszerzyć wiedzę o zagadnienia i terminologię specjalistyczną z zakresu problematyki funkcjonalności przestrzeni publicznej, w tym informacji (komunikacji) wizualnej dotyczącej m. innymi oznakowania dróg, środków transportu, placówek użyteczności publicznej i reklamy,

• pracownicy, właściciele i menadżerowie biur, obiektów wypoczynkowych, restauracji itp.

• nauczyciele prowadzący zajęcia z edukacji regionalnej oraz redaktorzy piszący o przestrzeni publicznej lub kulturze regionu.

130 godzin wykładów dla wszystkich słuchaczy i 185 godzin ćwiczeń praktycznych w grupach poprowadzą doświadczeni nauczyciele akademiccy PPWSZ w Nowym Targu.

Zajęcia będą odbywać się w trybie weekendowym w PPWSZ przy ul. Kokoszków 71 w Nowym Targu od 23 lutego 2018 do 5 października 2018 roku.

W semestrze I planowanych jest 8 zjazdów, a w semestrze II 6 zjazdów.

Przyjęcie na studia nastąpi po terminowym spełnieniu warunków rekrutacji podanych na stronie Uczelni i uzyskaniu pisemnej decyzji Rektora.

Informacje www.ppwsz.edu.pl w zakładce STUDIA PODYPLOMOWE Kontakt e-mail Dział Nauczania i Spraw Studenckich [email protected]

Miło nam będzie gościć Państwa w Podhalańskiej Uczelni.

Oprac. Instytut Nauk Technicznych PPWSZ w Nowym Targu

NT24TV 07.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również