Kamery live
prognoza pogody

Franciszek Smuda będzie pracował w Akademii Piłkarskiej Podhala.

6 listopada 2020 11:47

Były selekcjoner reprezentacji Polski, a w przeszłości także szkoleniowiec m.in. Widzewa Łódź, Wisły Kraków, Legii Warszawa i Lecha Poznać ma objąć jedną z funkcji w Akademii Piłkarskiej Podhala Nowy Targ.

Franciszek Smuda będzie pracował w Akademii Piłkarskiej Podhala.

W rozmowie z portalem Interia.pl 72 – letni szkoleniowiec potwierdził, że dostał ofertę z Nowego Targu.

– Nie jest jeszcze ustalone, w jakiej roli będę w Podhalu. W związku z tym, że często bywam na Podhalu, prezes Wojas zaproponował mi współpracę. Musimy ustalić jeszcze szczegóły. Trzeba oddać panu Wojasowi, że sporo zainwestował w powstanie akademii i już teraz wygląda ona naprawdę profesjonalnie – powiedział Smuda w rozmowie z Michałem Białońskim.

Informacje te potwierdzają władze klubu.

– Rzeczywiście od dłuższego czasu gościmy trenera Smudę na naszych meczach. Od słowa do słowa, zaproponowaliśmy mu aby włączył się w funkcjonowanie naszego klubu. Zgodził się. Za wcześnie jeszcze mówić o tym jaką będzie pełnił funkcję. Cały czas rozmawiamy i ustalamy szczegóły. Chcemy wykorzystać jego olbrzymie doświadczenie i wiedzę. To z pewnością pomoże nam dalej się rozwijać. Przedstawiliśmy panu Smudzie koncepcję funkcjonowania naszej Akademii, która bardzo mu się spodobała – podkreśla prezes NKP Podhale, Michał Rubiś, który jednocześnie zaprzeczył, że Smuda ma zastąpić Marcina Zubka w roli szkoleniowca pierwsze drużyny. – W tej kwestii nie przewidujemy, przynajmniej na tę chwilę, żadnych zmian – zaznaczył prezes Rubiś.

Do finalizacji rozmów na linii NKP Podhale – Smuda ma dojść na dniach. Były selekcjoner pojawi się na sobotnim spotkaniu piłkarzy Podhala z Chełmianką Chełm.

 

Maciej Zubek 06.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również