Kamery live
prognoza pogody

Fontann w tym roku nie będzie. “W trosce o zdrowie mieszkańców i turystów”

“Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę potwierdzonych przypadków wystąpienia choroby COVID-19 w naszym powiecie i sąsiednich, w trosce o zdrowie mieszkańców i turystów, fontanny nie zostaną uruchomione” – odpowiada burmistrz na interpelację jednego z radnych, który w imieniu mieszkańców prosił o uruchomienie fontann przed ratuszem. 

Fontann w tym roku nie będzie.

-W imieniu Mieszkańców proszę o uruchomienie fontann przed Ratuszem, które mimo sezonu w pełni nie działają od zeszłego roku. Czy w czasie, kiedy nie działały była wykonywana ich naprawa? Czy był inny powód wyłączenia – pytał w jednej z ostatnich interpelacji radny Paweł Liszka. 

Powodem nieuruchomienia fontann w tym roku jest stan epidemii. 

-Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego zawartymi w piśmie z dnia 21 kwietnia 2020 roku, przykładem większości samorządów została podjęta decyzja o nie uruchamianiu fontann – napisał w odpowiedzi burmistrz Nowego Targu – Na podstawie doświadczeń z lat ubiegłych wiemy, że fontanny w naszym mieście przyciągały dużą liczbę osób, które nie koniecznie stosowały się do obowiązujących zaleceń. Dlatego biorąc pod uwagę rosnącą liczbę potwierdzonych przypadków wystąpienia choroby COVID-19 w naszym powiecie i sąsiednich, w trosce o zdrowie mieszkańców i turystów, fontanny nie zostaną uruchomione.

Radny przytoczył co prawda komunikat GIS z 19 czerwca br., w którym nie ma jednoznacznego zakazu w zakresie funkcjonowania fontann oraz tężni ulicznych, jednak – jak dodaje w odpowiedzi burmistrz – “w tym samym komunikacie podkreślono, że fontanny przyciągają licznych odwiedzających, co może utrudniać utrzymywanie przez nich dystansu społecznego – jednego z głównych środków zapobiegania szerzenia się zakażeń wirusem SARS-CoV-2. GIS zwraca również uwagę, że w przypadku fontann o zamkniętym obiegu wody i w instalacjach typu „dry-plaza”, a takie mamy przed Ratuszem, konieczna jest dodatkowa dezynfekcja oraz nie dopuszczanie do zawilgocenia maseczek”.

 

 

os 11.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
kolesiostwo 22:23 11.08.2020

niczego nie będzie

Kwas 13:58 11.08.2020

I tak nie działają. Więc po co ta napina pana burmistrza?

Zobacz również