Kamery live
prognoza pogody

Folklor Pienin i Boliwii w Tylce-Biały Potok

28 czerwca 2021 10:48

Było coś dla dorosłych i dla dzieci podczas Festynu Rodzinnego w sołectwie Tylka – Biały Potok. Zgromadził on zarówno licznych mieszkańców, jak i turystów szukających atrakcji weekendowych w sercu Pienin.

Folklor Pienin i Boliwii w Tylce-Biały Potok

Już tradycyjnie w gminie Krościenko nad Dunajcem okres wakacyjny to czas wielu imprez. Organizowane są one nie tylko w Stolicy Pienin, ale i w ościennych sołectwach. Tym razem wydarzenie zostało zorganizowane w pełnym pięknych widoków z niezwykłą panoramą na Gorce sołectwie Tylka – Biały Potok.

Na początek były zabawy i konkursy sprawnościowe dla najmłodszych, takie jak: hula hop, czy skakanie na skakance. Zorganizowano także konkurs dla dorosłych skrobania ziemniaków na czas.

Piękny koncert dała też Młodzieżowa Grupa Śpiewacza działająca przy Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Zagrała i muzyka folkowa „Białopotocanie”, reprezentująca kulturę regionu górali pienińskich. Jej członkowie to młodzi i utalentowani muzycy mieszkający zarówno w gminie Krościenko nad Dunajcem, jak i w sąsiedniej gminie Czorsztyn. Występują oni na licznych uroczystościach oraz imprezach i festynach promując region Pienin. Zespół od lat uczestniczy również w wielu konkursach, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Sporą atrakcją festynu był występ Ahaju Fusion Boliwia. Zespół ten tworzą Indianie Beto i Tari pochodzący z La Pa, stolicy Boliwii, ale mieszkający już blisko 20 lat w Europie. Grają oni na fletni pana i gitarze, prezentując indiańską muzykę etniczną zarówno z Ameryki Północnej, jak i Ameryki Południowej. Występując w barwnych strojach, pokazując przy tym elementy tańca indiańskiego i grając utwory folkloru boliwijskiego stworzyli oni niepowtarzalny nastrój i wprowadzili do sołectwa namiastkę Ameryki Południowej z jej bogatym folklorem. Zagrali oni oczywiście też przeboje światowe oraz ballady.

Podczas festynu nie zabrakło i mini dyskoteki dla najmłodszych oraz słodkiego poczęstunku. Świetnie bawili się też dorośli. Na festyn dojechali i strażacy, czym bardzo ucieszyli zwłaszcza najmłodszych. Festyn zakończył się po godzinie 20, a przez cały czas towarzyszyła mu akcja promowania szczepień przecie Covid 19.

mat. nadesłane

os 28.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również