Kamery live
prognoza pogody

FIS Christmas Cup za nami

27 grudnia 2021 17:46

W dniach 21-22 grudnia odbyły się pierwsze w tym sezonie międzynarodowe zawody FIS w Polsce, rozgrywane w ramach programu PolSKI Mistrz. Zawodnicy i zawodniczki z Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy, Litwy i Łotwy zmierzyli się w slalomie i slalomie gigancie na trasie Palenica 1 w ośrodku PKL w Szczawnicy.

FIS Christmas Cup za nami

Fot. Anna Salamon, fot. PolSKI Mistrz

FIS Christmas Cup otwiera sezon rywalizacji specjalistów od narciarskich konkurencji alpejskich w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy. Odbędzie się w nim w sumie sześć międzynarodowych zawodów FIS (w tym Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim), a także edycja Młodzieżowego Pucharu Polski. To właśnie na Palenicy w najbliższym czasie trenowali będą też zawodnicy z Kadr Narodowych.

– Nie mamy wątpliwości, że trasa Palenica 1, która posiada homologację FIS do rozgrywania slalomu giganta i slalomu, to wyjątkowe miejsce na narciarskiej mapie Polski. Jej długość i ukształtowanie sprawiają, że rywalizacja czy treningi tu są wymagające, ale są też doskonałą okazją do przygotowania do walki o najlepsze wyniki w zawodach na trudnych trasach na całym świecie. Jesteśmy dumni, że dbając o profesjonalne przygotowanie tej i innych tras w naszych ośrodkach, zabezpieczamy bazę treningową dla naszych reprezentantów, którzy osiągają coraz lepsze wyniki na arenie międzynarodowej – komentuje Patryk Białokozowicz, z zarządu PKL.
 
Po wtorkowych zmaganiach w slalomie na podium stanęło aż pięcioro zawodników z Polski. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Słowaczka Karolina Frackowiak, srebrny medal powędrował do Anny Salamon, a trzecie miejsce zajęła Maja Woźniczka. Wśród mężczyzn triumfował Błażej Budz, na drugiej pozycji uplasował się Juliusz Mitan, a brązowy medal wywalczył Szymon Bębenek.
 
– Po pierwszym przejeździe byłem na czwartej pozycji, więc zaatakowałem. Cieszę się bardzo ze zwycięstwa, a jeszcze bardziej z tego, że na podium jest ze mną kolega z klubu MitanSKI. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zawody i miejmy nadzieję, że będzie równie dobrze, co na tych. – powiedział Błażej Budz po swoim zwycięskim przejeździe w Szczawnicy.
 
W środę zawodnicy zmierzyli się na trasie slalomu giganta. Na najwyższym stopniu podium stanęła dwójka zawodników ze Słowacji. W rywalizacji kobiet złoty medal wywalczyła Słowaczka Michaela Obertikova. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka i zwyciężczyni wtorkowych zmagań w slalomie Karolina Frackowiak. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyła Emilia Żółtek. Wśród mężczyzn najlepiej wypadł Słowak Jan Sanitrar, na drugiej pozycji uplasował się Czech Matous Bohonek, a brązowy medal powędrował do Błażeja Budza z Polski.
 
Z pewnością uwagę zwracają dobre wyniki reprezentantów Kadr Narodowych Juniorskich – Błażeja Budza, Emilii Żółtek i Mai Woźniczki. Warto podkreślić, że dla ostatniej z wymienionych zawodniczek jest to dopiero pierwszy rok startów w zawodach FIS – w zeszłych sezonach mieliśmy okazję oglądać ją przede wszystkim w Młodzieżowym Pucharze Polski.
 
Kolejne zawody FIS organizowane w ramach programu PolSKI Mistrz odbędą się w dniach 28-29.12 ponownie w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy.  
 
/źródło: PolSKI Mistrz/
redakcja 27.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również