Kamery live
prognoza pogody

Fiński napastnik wzmacnia “Szarotki”

25 lipca 2016 17:21

Nowym zawodnikiem TatrySki Podhala Nowy Targ został 29 letni napastnik z Finlandii Jarrko Hatunenn. 

 

Fiński napastnik wzmacnia

Urodził się 22 stycznia 1987 roku w Kajaani w Finlandii, gdzie rozpoczął swoją przygodę z hokejem w miejscowym klubie Hokki. Większość hokejowej kariery spędził w ojczyźnie. W latach 2008-2013 należał do czołowych zawodników klub TPS Turku. W 2013 roku przeniósł się do pierwszoligowego Vassna Sport, z którym po dwóch sezonach wywalczył awans do ekstraligii.  Łącznie w fińskiej ekstraklasie zagrał w 315 meczach zdobywając 32 gole i 46 asyst, natomiast w Mesti zagrał w 133 meczach zdobywając 54 gole i 76 asyst.

Ubiegły sezon Hattunen rozpoczął w kazachskim Saryarka Karaganda grającym w lidze VHL (bezpośrednie zaplecze KHL) i jego zespole farmerskim HK Temirtau grającym w ekstraklasie Kazachskiej.  W końcówce sezonu przeniósł się  do drugiej ligi szwedzkiej  i związał się kontraktem z drużyną  Aspoloven HC.

Bardzo zadowolony z pozyskania Hattunena jest trener „Szarotek” Marek Ziętara. 

–  Od dłuższego czasu się nim interesowaliśmy. Już w zeszłym sezonie złożyliśmy mu propozycje gry, ale wtedy odmówił. Tym razem dał się przekonać. To klasowy zawodnik, bardzo doświadczony. Ponad 300 spotkań w fińskiej ekstraklasie najlepiej świadczy o poziomie jego umiejętności. Dużą jego zaletą jest to że potrafi grać na lewym i prawym skrzydle – podkreśla Ziętara, który ma nadzieję że to nie koniec wzmocnień. – Wciąż w bilansie zysków i strat w porównaniu z ubiegłym sezonem jesteśmy na minusie. Dlatego bardzo przydałby się nam jeszcze jeden napastnik. Z moich rozmów z zarządem wynika, że jest na to szansa. Myślę, że w ciągu kilku najbliższych dni wszystko się wyjaśni i dopniemy kadrę  – przekonuje opiekun „Szarotek”. 

Hokeiści Podhala aktualnie przebywają na urlopach. W poniedziałek mają rozpocząć się już treningi na lodzie. 

 

NT24TV 25.07.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również