Kamery live
prognoza pogody

Finisz czterodniowych obchodów Dnia Dziecka – na miejskiej pływalni

4 czerwca 2017 16:01

Dziś ostatni dzień wyjątkowego - bo czterodniowego - świętowania Dnia Dziecka w Nowym Targu. Moc atrakcji przygotowała tym razem miejska pływalnia. Wbrew pozorom, nie wszystkie z nich były związane z wodą. 

Finisz czterodniowych obchodów Dnia Dziecka - na miejskiej pływalni

Na nowotarskim basenie czekało dziś bardzo dużo atrakcji i to od samego rana. Na basenowej hali królowały uwielbiane przez dzieci wodne dmuchańce. Ponadto odbywały się tam pokazy ratownictwa, ciesząca się ogromnym powodzeniem, charytatywna sztafeta na rzecz Fundacji im. Adama Worwy, pokazy kajakarzy górskich z klubu Start z Nowego Sącza, instruktaż nurkowania w wykonaniu firmy Nur z Gór, dzięki któremu choć przez chwilę można było poczuć się jak prawdziwy nurek – z butlą, płetwami, profesjonalną maską.

Niezwykłych wrażeń dostarczył pokaz freedivingu, czyli nurkowania na zatrzymanym oddechu, w wykonaniu Krzysztofa Dąbrowskiego. Utytułowany nowotarżanin przepłynął cztery długości basenu pod wodą, wprawiając w osłupienie zgromadzoną publiczność, która pokaz nagrodziła pełnymi uznania brawami. Pokaz nurkowania poprzedzony był długim, spokojnym przygotowaniem psychicznym i mentalnym, na kształt medytacji z zamkniętymi oczami. 

Z okazji Dnia Dziecka, wstęp na pływalnię i możliwość skorzystania z wymienionych atrakcji kosztował dla dzieciaków jedynie symboliczną złotówkę. W budynku Pływalni Miejskiej czekały jednak również inne, nie związane z wodą atrakcje.

– Chcieliśmy pokazać, że basen to nie tylko woda, ale też inne obiekty, jakie mamy, czyli sala gimnastyczna, gdzie od rana były zajęcia taneczne, pokaz akrobatyki sportowej, zumba dla dzieci, różne gry i zabawy przygotowane przez Kasię Wójcik. Oprócz tego odbył się pokaz spadochronowy – czyli pokaz rozkładania i składania spadochronu. Każde chętne dziecko mogło zrobić sobie zdjęcie w spadochronie – mówił w rozmowie  z nami dyrektor MCSiR Cezary Szafraniec. 

Ponadto przez cały dzień czynna była ścianka wspinaczkowa, która na co dzień jest niestety zamknięta z powodu braku chętnych. Aż do 18 można było rodzinnie skorzystać z relaksacyjnego i zdrowotnego seansu w grocie solnej, z wykorzystaniem solanki zabłockiej o najlepszych na świecie parametrach jeśli chodzi o zawartość tak pożądanego dla mieszkańców Podhala jodu i bromu. 

/os

 

NT24TV 04.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również