Kamery live
prognoza pogody

Finansiści z nowotarskiego “ekonomika”

15 lutego 2022 10:53

W dniu 8 lutego 2022 roku odbył się II etap Konkursu wiedzy z rachunkowości i finansów organizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Była to jubileuszowa 25. edycja tego konkursu, połączona ze 115 – leciem stowarzyszenia, a wzięła w niej udział rekordowa liczba uczestników – 330 uczniów z całej Małopolski. 

Finansiści z nowotarskiego

Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu reprezentował Tomasz Wilczek, który zakwalifikował się do finału dzięki wiedzy z zakresu szczegółowej znajomości zapisów Ustawy o rachunkowości oraz umiejętności ewidencjonowania operacji gospodarczych przedsiębiorstwa.

W finałowej rozmowie z jury udzielił odpowiedzi ustnej na bardzo szczegółowe pytania, tym samym zajmując 12 miejsce w Małopolsce. Warto nadmienić, że jedną z osób zasiadających w komisji była Anna Brynczka, absolwentka ZSE w Nowym Targu oraz ubiegłoroczna zwyciężczyni tego konkursu, aktualnie studentka na kierunku finanse i rachunkowość.

os 15.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również