Finały Mistrzostw Polski Juniorów 2022 w Nowym Targu (zdjęcia)

10 kwietnia 2022 22:51

W obiekcie Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu odbył się dziś wielki finał Mistrzostw Polski Juniorów  hokeju na lodzie. Złoto turnieju wywalczyli młodzi hokeiści KH Polonia Bytom, którzy w finałowym meczu pokonali zespół MKS Cracovia 6-1. Drużyna Juniora MMKS Podhale Nowy Targ zdobyła brąz, wygrywając 6:4 z UKS Zagłębie Sosnowiec.  Najlepszym zawodnikiem turnieju został Fabian Kapica z drużyny gospodarzy, której trenerem jest Jacek Szopiński.

Najlepszymi zawodnikami finałowego meczu wybrani zostali: Sebastian Wicher z BS Polonia Bytom oraz Mimail Sapemin z MKS Cracovia, natomiast za najlepszych zawodników meczu o 3. miejsce uznano Dominika Kasprzyka z UKS Zagłębie Sosnowiec i Fabiana Kapicę z MMKS Podhale Nowy Targ. W dekoracji zwycięzców uczestniczył burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha.