Kamery live
prognoza pogody

Finał małopolskiej akcji “Kredkobranie”. Nowy Targ też miał swój udział!

14 października 2021 13:01

Przez cały wrzesień mieszkańcy Małopolski mogli włączyć się w „Kredkobranie” – charytatywną zbiórkę przyborów szkolnych i materiałów plastycznych dla polskich dzieci z Kresów. Czwarta edycja przyniosła wymierne potwierdzenie hasła, które towarzyszyło tegorocznej akcji: „Pamiętamy – pomagamy” –  zgromadzono 140 tysięcy opakowań i sztuk przyborów szkolnych i materiałów plastycznych na łączną kwotę ok. 900 tys. złotych. Włączyło się w nią blisko 500 instytucji – szkół, przedszkoli, firm z całej Polski, m.in. Szkoła Podstawowa nr 2 z Nowego Targu. 

Finał małopolskiej akcji

Akcja została zorganizowana przez Fundację Ignatianum oraz krakowskie Stowarzyszenie „Korzenie” i zjednoczyła wiele instytucji i podmiotów wokół wspólnego celu: pomóc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach.

Podczas akcji zgromadzono 140 tysięcy opakowań i sztuk przyborów szkolnych i materiałów plastycznych. Włączyło się w nią blisko 500 instytucji – szkół, przedszkoli, firm z całej Polski. To o niemal 60 tysięcy darów i o 250 instytucji więcej niż w ubiegłym roku. Wartość zebranych przedmiotów szacuje się na około 900 tysięcy złotych.

– Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne „Kredkobranie”. Szczególnie teraz, w dobie pandemii, liczy się pamięć o tych, którzy żyją w trudniejszych warunkach. Dziękuję pracownikom Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, którzy dołożyli swoją cegiełkę. Wysyłamy naszym Rodakom na Kresach bardzo czytelną wiadomość: jesteśmy z Wami, pamiętamy, chcemy Was wspierać. W szczególności zależy nam na tym, by najmłodsi Polacy mieszkający na Litwie czy Ukrainie czuli tę łączność z Macierzą. Dziękuję Organizatorom za świetną inicjatywę i realizację zbiórki, a Wolontariuszom za cenną pracę i poświęcony czas. Dziękuję za ten piękny przykład – jak mawiał święty Jan Paweł II – „naturalnego odruchu serca”, który staje się motywacją do poświęcenia życia dla innych. Bo być wolontariuszem to być dla innych – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który objął honorowy patronat nad akacją. 

– „Kredkobranie 2021” znów pokazało, że jesteśmy wrażliwi na drugiego człowieka, naszego Rodaka mieszkającego na Kresach. Dzięki zaangażowaniu wielu osób z całej Polski po raz kolejny został pobity rekord. Jednak nie liczby są tutaj najważniejsze, a serca otwarte na potrzeby najmłodszego pokolenia Polaków mieszkających na Kresach – ocenia Tomasz Konturek, prezes zarządu Fundacji Ignatianum i koordynator zbiórki – Jesteśmy, jako Fundacja i Wolontariusze wdzięczni za zaangażowanie każdego w tę akcję. Przerosła ona nasze oczekiwania. Dzięki tak wielkiemu odzewowi będziemy mogli dotrzeć z pomocą do jeszcze większej liczby placówek i środowisk na polskich Kresach. Obecnie nasze prace skupiać się będą na segregowaniu darów w magazynie. W drugim tygodniu listopada udamy się z pierwszym wyjazdem na Litwę, następnie na Ukrainę – dodaje Tomasz Konturek.

Jedną z placówek, które brały udział w akcji była  Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Targu. 

os 14.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również