Kamery live
prognoza pogody

Festyn rodzinny w Krośnicy

5 maja 2023 18:46

Majówkowe” świętowanie zainaugurowano w Krośnicy już w sobotę 29 kwietnia. To wówczas w amfiteatrze przy remizie OSP został zorganizowany festyn rodzinny. Przybyli na niego licznie mieszkańcy, nie zabrakło i turystów.

Festyn rodzinny w Krośnicy

Było mnóstwo atrakcji. Na scenie wystąpiły przedszkolaki z miejscowego przedszkola dając popis swych scenicznych umiejętności. Zaprezentował się też zespół „Małe Pieniny”, działający pod auspicjami Związku Podhalan oraz Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem, którym już od lat kierownikuje Joanna Piszczek, regionalistka, członkini Związku Podhalan w stolicy Pienin i pracownica CKiP.

Było też coś dla dzieci. Wystąpił teatrzyk z Krakowa ze swym ekologicznym pouczającym spektaklem pt. „Cztery pory roku”. Gwiazdą wieczoru był zespół „Boliwia”, grający muzykę Indian z Andów. Nie zabrakło też pokazu zabytkowych samochodów oraz pyszności przygotowanych przez krośnieńskie gospodynie.

Festyn zakończył się późnym wieczorem zabawą taneczną w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Krośnicy. Warto podkreślić, że impreza nie doszłaby do skutku gdyby nie wielkie zaangażowanie wielu osób: strażaków OSP, Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

mat. nadesłane

os 05.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również