Kamery live
prognoza pogody

Festiwal Fantastyki w Miejskiej Bibliotece Publicznej

20 października 2022 16:31

W dniu 13 października 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu we współpracy z Prywatną Szkołą Średnią im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu zorganizowała niesamowite wydarzenie, jakim był Festiwal Fantastyki. Młodzież uczestniczyła w trzech spotkaniach autorskich. Dzień z Fantastyką rozpoczął Maks Dieter, autor niezwykłych powieści science-fiction, zabierając słuchaczy w podróż na Encladusa.

Festiwal Fantastyki w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Później wraz z Anną Strzelczyk-Cichosz uczniowie wkroczyli w świat fantastyki przygodowo-psychologicznej. Ostatnie spotkanie poprowadził Paweł Kopijer przedstawiając młodzieży niesamowity cykl pt. Kroniki Dwuświata. W trakcie były, również panele dyskusyjne oraz pokazy.

Na drugą część festiwalu złożyły się warsztaty dotyczące charakteryzacji filmowej w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. Uczestnicy na własnej skórze mogli stworzyć przerażające rany rodem z horrorów. W tym samym czasie rozgrywał się także fantastyczny turniej gier planszowych. Nie zabrakło dobrej zabawy i niesamowitych wrażeń. Do zobaczenia na kolejnym festiwalu!

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach programu „Edukacja kulturalna 2022” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszy Promocji Kultury.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna

os 20.10.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również