Kamery live
prognoza pogody

Ferie w mieście też mogą być ciekawe

31 stycznia 2023 20:23
Wyciszenie Włącz dźwięk

Nauka jazdy na łyżwach, warsztaty japońskiej grafiki, czy pokazy filmowe – z okazji ferii zimowych, miejskie instytucje jak zwykle przygotowały bogatą ofertę zajęć dla najmłodszych mieszkańców miasta, w ramach kolejnych edycji programów “Ferie na lodzie” oraz “Zima w mieście”. 

Ferie na lodzie

Niesłabnącą popularnością cieszy się plenerowe lodowisko, które w czasie ferii, w godzinach od 8 do 13 jest dla uczniów nowotarskich szkół całkowicie bezpłatne. Codziennie wieczorem, w okresie zimowej przerwy od szkoły, odbywać się tam będzie dyskoteka na lodzie (w godzinach 17-21), a ci, którzy wolą profesjonalną taflę z zadaszeniem, każdego dnia mogą skorzystać ze ślizgawek na Miejskiej Hali Lodowej. Tradycyjnie, w programie miejskich “Ferii na lodzie” znalazła się oferta dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na lodzie – z myślą o początkujących łyżwiarzach przygotowano zajęcia  nauki jazdy na łyżwach, które prowadzą instruktorzy z MMKS Podhale, Old Boys i PKŁF Zwyrtany. 

-Jeśli chodzi o plenerowe lodowisko, frekwencja jest w tym sezonie chyba rekordowa – informuje kierownik referatu ds. sportu i turystyki w UM Nowy Targ Arkadiusz Szymczyk. Z lodowiska korzystają mieszkańcy, ale i turyści, przyjeżdżają też całe grupy dzieci i młodzieży z okolicznych miejscowości, chwaląc dobre przygotowanie tafli.

Zima w Mieście

Ferie to również szereg zajęć manualnych, artystycznych, tanecznych, czy sportowych przygotowanych przez Miejskie Centrum Kultury, Muzeum Podhalańskie, Muzeum Drukarstwa, Spółdzielczy Dom Kultury, czy Miejską Bibliotekę Publiczną. W bogatej ofercie zajęć, wśród których coś dla siebie znajdą zarówno najmłodsze dzieci, jak i nastolatki, znajdują się tak oryginalne zajęcia, jak Kenjutsu, warsztaty japońskiej grafiki mokulito, czy biblioteczne spotkanie pod hasłem “Magiczne eliksiry czarownicy”. Choć na większość zajęć zapisy zostały już zamknięte, MCK wciąż zaprasza na bezpłatne projekcje filmowe dla dzieci. W sali widowiskowej pomieszczą się z pewnością wszyscy chętni. 

os 31.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również