Kamery live
prognoza pogody

Ferie w bibliotece – podsumowanie

29 stycznia 2022 20:05

W dniach od 17 do 28 stycznia 2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowym Targu odbył się cykl wydarzeń dla dzieci i młodzieży pn. “Ferie w bibliotece”.

Ferie w bibliotece - podsumowanie

Dla młodych czytelników zorganizowano gry i zabawy edukacyjno-animacyjne, aktywizujące i integrujące ich uczestników. W Wypożyczalni dla Dorosłych przy ul. Kolejowej 23 młodzież i starsze dzieci aktywnie rozwiązywały intrygujące zagadki podczas „Śledztwa w bibliotece”. Każda zakończona sukcesem akcja detektywistyczna była nagrodzona drobnym upominkiem.

Powodzeniem cieszyły się również „nieśmiertelne” gry planszowe, przy których chętnie spędzali czas zarówno starsi , jak i młodsi czytelnicy.

Nasi najmłodsi czytelnicy aktywnie i z pełną pasją uczestniczyli w „Kosmicznych feriach” czyli warsztatach literacko- plastycznych przygotowanych w Filii nr 1 biblioteki przy al. Kopernika 12.

Pełny odlot w kosmos gwarantowała rakieta z balonowymi silnikami, którą zbudowały same dzieci w trakcie zajęć, a następnie zajęły się łazikiem, by bezpiecznie wylądował na powierzchni Marsa.

Dzieci stworzyły także własne planety oraz makiety przedstawiające nasz układ słoneczny. Miały także okazję wyświetlić rozszerzoną rzeczywistość książek o kosmosie, wykorzystując tablety, by poznać układ słoneczny z innej perspektywy. Były to zajęcia stymulujące kreatywność , umożliwiające rozwijanie zdolności ,a jednocześnie przyswajanie wiedzy w formie dobrej zabawy.

Wszystkie zorganizowane przez bibliotekarzy zajęcia z pewnością podniosły poziom kompetencji twórczych i kulturowych uczestników.

mat. nadesłane 

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

os 29.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również