Kamery live
prognoza pogody

Ferie się kończą, na zakopiance korki

23 lutego 2024 12:21

Z Zakopanego do Krakowa jedzie się obecnie prawie trzy godziny. Największe utrudnienia tradycyjnie tworzą się w rejonie sygnalizacji świetlnej w Klikuszowej.

Ferie się kończą, na zakopiance korki

25 lutego kończą się tegoroczne ferie zimowe. Jako ostatni z przerwy od zajęć szkolnych mogli cieszyć się mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Niestety, wiosenna aura sprawiła, że w ostatnich dwóch tygodniach przyjezdni z trudem mogli korzystać z głównych atrakcji regionu, w tym stoków narciarskich. 

Ci, którzy zostali niemal do samego końca, dziś ruszają w podróż powrotną. Efekt? Korki na zakopiance. 

O ile z Krakowa do Zakopanego jedzie się bez większych przeszkód, o tyle zmotoryzowani podróżujący na trasie z Zakopanego do stolicy Małopolski powinni uzbroić się w cierpliwość. Największe utrudnienia tworzą się na odcinku Nowy Targ – Klikuszowa. W tej drugiej miejscowości hamulcem tradycyjnie okazuje się sygnalizacja świetlna – i to pomimo faktu, że ta pozostaje wyłączona.

Jazda z Zakopanego do Krakowa zajmuje obecnie prawie trzy godziny.

Kierowcy z Nowego Targu powinni mieć na uwadze, że część turystów, szukający objazdu, kierować się będzie przez środek miasta. Newralgiczne ulice to: Szaflarska, Aleje Tysiąclecia, Ludźmierska, Rynek, Legionów Józefa Piłsudskiego, Kowaniec, Św. Anny oraz Grel.

redakcja 23.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również