Kamery live
prognoza pogody

Fatalne warunki drogowe na podhalańskich drogach

17 lutego 2021 15:05

Kolizje w Gronkowie i Borze, zablokowany ruch m.in. na “Zakopiance” oraz śliska nawierzchnia. Silne opady śniegu od rana spowodowały chaos na podhalańskich drogach. Policja apeluje o ostrożność do kierowców.

Fatalne warunki drogowe na podhalańskich drogach

Fot. GDDKiA w Krakowie

Od samego rana na Podhalu pada śnieg, co bardzo utrudnia poruszanie się wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Śliska nawierzchnia, zalegające błoto pośniegowe powodują, że koła tracą przyczepność. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do niebezpiecznej sytuacji. Na drogach powiatu nowotarskiego odnotowaliśmy już kilka zdarzeń drogowych. Na tzw. “Zakopiance” kierowcy samochodów ciężarowych, mieli problem z podjechaniem pod wzniesienie blokując drogę. Problem z przejechaniem z powodu korków mieli również kierowcy piaskarek. Dlatego niezbędna była pomoc funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy pilotowali piaskarki w miejsca występowania utrudnień. Zimowe warunki wymagają od kierujących zdecydowanie większej uwagi i ostrożności podczas jazdy. W czasie opadów śniegu i mrozów w celu zapewnienia bezpiecznej jazdy bardzo ważne jest utrzymanie drogi w należytym stanie.  Pamiętajmy jednak, że o wielu czynnikach w trakcie jazdy decydujemy my sami.  Apelujemy do kierujących o bezpieczną jazdę, odpowiednie przygotowanie pojazdów do podróży w zimowych warunkach oraz zwrócenie uwagi na stan ogumienia.

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 17.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również