PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Fałszywy “policjant” dzwoni i chce przekazania mu pieniędzy

9 maja 2019 13:07

Telefoniczni oszuści na Podhalu nie przestają dzwonić. Tym razem jednak seniorzy i seniorki nie dały się nabrać fałszywemu “policjantowi”, który przekonywał do oddania oszczędności własnego życia. 

Fałszywy

W środę do kilku mieszkanek Nowego Targu zadzwonił na telefon stacjonarny mężczyzna podający się za policjanta i zaczął wypytywać je o posiadane rachunki bankowe. Kiedy seniorki powiedziały, że nie mają konta w banku i emerytury przynosi im listonosz, wtedy mężczyzna poinformował kobiety o zatrzymaniu listonosza, który roznosił emerytury z fałszywymi banknotami. Następnie wypytywał kiedy dostały emerytury, w jakiej wysokości i ile pieniędzy trzymają w domu, ponieważ musi przyjechać do nich i sprawdzić czy te banknoty, które dostały są fałszywe. Oszust powiedział nowotarżankom, że kierowniczka poczty ma duże długi i dlatego listonosz roznosi fałszywe pieniądze emerytom. Na szczęście wszystkie kobiety zorientowały się, że to oszustwo, bo policja nigdy nie dzwoni i nie pyta o posiadane oszczędności, rozłączyły się, a o całym zdarzeniu poinformowały rodzinę i policjantów. 

Przypominamy!!!

Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych akcjach!

Nigdy nie przekazuj nieznajomym informacji o posiadanych oszczędnościach i kontach bankowych!

Nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych!

Ty też możesz pomóc! Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka rodziny i opowie o sposobach działania oszustów. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać.

/źródło: KPP Nowy Targ/

/opr. ps/

Piotr Starmach 09.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również