Kamery live
prognoza pogody

Fałszywa policjantka wydzwania do osób starszych

5 kwietnia 2019 09:58

Policja ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod policjantów. W rozmowach telefonicznych zapewniali o prowadzonej przez nich na terenie Nowego Targu akcji wymierzonej w członków lokalnego gangu.

Fałszywa policjantka wydzwania do osób starszych

Do kilku mieszkanek Nowego Targu na telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę.

W trakcie rozmowy fałszywa policjantka poinformowała starszą Panią, że na terenie Nowego Targu grasuje gang, który wyłudza pieniądze z kont bankowych. Oszustka wypytywała kobietę o posiadane konta w banku.  Kazała wybrać numer na policję i potwierdzić całą sytuacje. Starsza Pani poinformowała rozmówczynię, że nie jest w stanie tego zrobić kiedy blokuje jej linię i zakończyła rozmowę.

W innym przypadku fałszywa policjantka poinformowała seniorkę, że  została rozbita grupa przestępcza i posiada ona dużą ilość dowodów osobistych, w tym również dowód osobisty kobiety. Nowotarżanka nie dając się wciągnąć w dyskusję oświadczyła, że ona swój dowód ma przy sobie i się rozłączyła.

Obie seniorki o całej sytuacji powiadomiły nowotarską policję.

Przypominamy!

Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych akcjach!

Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj osobom nieznajomym informacji na swój temat, nie informuj o posiadanych kontach w banku i oszczędnościach!

Nie przelewaj obcym osobom pieniędzy!

Nie podawaj nieznajomym danych osobowych, numerów dokumentów, haseł, numerów PIN i nie zakładaj kont w banku!

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 05.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również