Kamery live
prognoza pogody

Fałszywa policjantka i pracownica banku dzwoni do osób starszych! Nie daj się nabrać!

1 kwietnia 2019 17:09
Wyciszenie Włącz dźwięk

Telefoniczni oszuści nie odpuszczają… W trakcie rozmowy rzekoma pracownica banku poinformowała mieszkankę Nowego Targu, że posiada na koncie fałszywe 30 tysięcy złotych i jutro przyjdzie do niej dzielnicowy w tej sprawie. Starsza Pani nie posiada konta w banku i kiedy poinformowała o tym rozmówczynię, ta zakończyła rozmowę.

 

W innym przypadku fałszywa policjantka zadzwoniła do mieszkańca Nowego Targu informując, że  została rozbita grupa przestępcza i posiada ona dużą ilość dowodów osobistych, w tym również dowód osobisty rozmówcy. Następnie oświadczyła,  że następnego dnia zgłosi się do mężczyzny dzielnicowy, aby wyjaśnić całą sytuację.  Wcześniej kobieta zadawała pytania o posiadane konta bankowe, a kiedy dowiedziała się, że takiego konta mężczyzna nie posiada,  zakończyła rozmowę.

Przypominamy!

Nigdy w takich sytuacjach nie przekazuj osobom nieznajomym informacji na swój temat, nie informuj o posiadanych kontach w banku i oszczędnościach!

Nie podawaj nieznajomym danych osobowych, numerów dokumentów, haseł., numerów PIN i nie zakładaj kont w banku!

Nie wpuszczaj do domu osób nieznajomych!

os 01.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również