Europejskie podboje Podhalańskich Dzików. Nowotarżanin podwójnym wicemistrzem Starego Kontynentu!

2 lipca 2018 21:47
Kolejne sukcesy na swoim koncie zapisali reprezentanci Teamu Podhalańskie Dziki Gorący Potok Szaflary, specjalizujący się w biegach z przeszkodami. W rozegranych w Danii Mistrzostwach Europy OCR zdobyli oni łącznie 3 medale
Europejskie  podboje  Podhalańskich  Dzików.  Nowotarżanin podwójnym wicemistrzem Starego Kontynentu!

Dwa z nich wywalczył niesamowity Robert Krzystyniak. Nowotarżanin w swojej kategorii wiekowej (40-44 lata) na obu dystansach (3 i 15 km) stawał na drugim stopnia podium.

– Najcięższy bieg w jakim brałem udział. Z tysiąca startujących, z opaską ukończyło bieg 90, a zmieściło się w limicie czasu około 50 zawodników – mówił tuż po zdobyciu pierwszego medalu Krzystyniak.

Brązowym medalistą Mistrzostw Europy na dystansie 3 kilometrów został szaflarzanin Dawid Hajnos, rywalizujący w kategorii wiekowej 18-24. W klasyfikacji open zajął 6 pozycję, najlepszą spośród wszystkich Polaków startujących w Mistrzostwach. Na dystansie 15 kilometrów Hajnos ukończył bieg na miejscu 4, tracąc ledwie 27 sekund do miejsca na podium

Wyniki pozostałych reprezentantów Podhalańskich Dzików – Gorący Potok

Bartosz Świętek – w kategorii 18-24 lata 5 miejsce na 3 km i 11 miejsce na 15 km.

Kamil Gałdyn – w kategorii 18-24 lata 9 miejsce na 3 km i 12 miejsce na 15 km.

Andrzej Galica – 27 miejsce w kategorii 18-24 lata na 15 km.

Radosław Raczek – 28 miejsce w kategorii 18-24 na 15 km.

W imieniu wszystkich zawodników Podhalańskie Dziki Gorący Potok Team biorących udział w Mistrzostwach Europy pragnę serdecznie podziękować sponsorom i wszystkim partnerom Stowarzyszenia Biegów Terenowych Podhalańskie Dziki za otrzymanie wsparcie finansowe i pomoc umożliwiające udział naszych zawodników w mistrzostwach – podkreśla prezes Stowarzyszenia Michał RubiśPodziękowania dla pana Damiana Żukiewicza z firmy B3Team.com, właścicielom Term Gorący Potok w Szaflarach, Wójtowi Gminy Szaflary Rafałowi Skaradzińskiemu, Wójtowi Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, Wójtowi Gminy Limanowa Władysławowi Pazdan, Burmistrzowi Gminy i Miasta Nowe Brzesko Janowi Chojka. Dziękujemy też za pomoc firmom rephit.pl i Domki Szaflary Galica. Bez wsparcia finansowego trudno było wziąć udział w tej imprezie. Myślę że osiągnięte wyniki naszych zawodników w mistrzostwach są dobra formą promocji firm i gmin dlatego też już teraz zapraszam wszystkich do wsparcia udziału naszych zawodników w Mistrzostwach Świata OCR W Anglii które odbędą się na przełomie października i listopada 2018 – dodaje Rubiś