Kamery live
prognoza pogody

Etap rejonowy konkursu “Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”

26 marca 2024 10:01

Został ukończony kolejny etap Konkursu pn. „Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę”! Na uczestników tegorocznego etapu rejonowego czekał niezwykle trudny test, z którym musieli się dzielnie zmierzyć.

Etap rejonowy konkursu

W tym roku trwa 10 edycja tego konkursu. Organizatorzy mają świadomość jak bardzo ich konkurs wkradł się do życia nauczycieli i uczniów. Wzbudził zainteresowanie, które niejednokrotnie przerodziło się w pasję i wpływa na codzienne życie uczestników. Rokrocznie w konkursie uczestniczy prawie tysiąc uczniów szkół podstawowych naszego regionu i coraz większa, a w tym roku rekordowa (90) liczba szkół.

19 marca 2024 roku leśnicy wspólnie z nauczycielami przeprowadzili najbardziej wymagający logistycznie etap naszego konkursu! W 12 lokalizacjach na terenie dwóch powiatów 261 uczniów stanęło do walki o finał X edycji konkursu. Z każdego rejonu wyłoniono finałową trójkę, która wykazała się największą wiedzą, a tegoroczny etap rejonowy wymagał jej bardzo dużo! 

Finał przeprowadzony zostanie 23 maja 2024 r. w Nowym Targu, a na jego zwycięzców czekają już specjalnie personalizowane na potrzeby konkursu statuetki sów, będące główną wygraną w Konkursie.

/źródło: Nadleśnictwo Nowy Targ/

Andrzej Lach 26.03.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również