Kamery live
prognoza pogody

Escape Room na Sokoła – zamknięty po kontroli straży pożarnej

Escape Room mieszczący się przy ul. Sokoła  w Nowym Targu otrzymał oficjalny zakaz eksploatacji po kontroli, jaką przeprowadziła tam Państwowa Straż Pożarna – informuje Mariusz Łaciak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu. Powodem zamknięcia lokalu był fakt, że warunki ewakuacyjne nie spełniały przepisów przeciwpożarowych. Konkretnie chodziło o zawężenie spocznika schodów pomiędzy kondygnacjami na klatce schodowej. Zakaz dotyczy jedynie pokoju zagadek, który znajdował się na drugim piętrze. Pozostałe punkty usługowe działają w tym budynku bez zmian. 

Escape Room na Sokoła - zamknięty po kontroli straży pożarnej

Kontrola escape roomów w całej Polsce wynika z odgórnego nakazu szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, wydanego po tragedii, jaka zdarzyła się w piątek w Koszalinie. W pożarze, jaki wybuchł w tamtejszym escape roomie zginęło pięć 15-letnich dziewcząt. Nastolatki zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Sprawę, która wstrząsnęła całą Polską, bada prokuratura, jednak już po kontroli straży pożarnej okazało się, że w koszalińskim “pokoju zagadek” były zaniedbania.

Kontrole, jakie przeprowadzane są  w  escape roomach w całej Polsce, również wykazują licznie nieprawidłowości, wiele obiektów jest zamykanych. Mieszczący się na ul. Sokoła w Nowym Targu Escape Room, po kontroli strażaków, również  otrzymał zakaz dalszej eksploatacji i jest zamknięty.

-Warunki ewakuacyjne nie spełniają wymagań ochrony przeciwpożarowej – informuje krótko Mariusz Łaciak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu. 

Konkretnie chodzi o zawężenie spocznika schodów pomiędzy kondygnacjami na klatce schodowej, którego parametry nie mieszczą się w  dopuszczalnych granicach. Chodzi o spocznik pomiędzy pierwszym a drugim piętrem budynku.

W tym samym budynku znajduje też miejsce inna działalność gospodarcza, jednak prowadzona jest na pierwszym piętrze,  a tutaj klatka spełnia wymagania ochrony przeciwpożarowej. 

fot. arch. nowytarg24.tv

/os

os 07.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Michał 13:45 08.01.2019

Podczas urlopu we wrześniu w tych pokojach. Pokój "Czarnobyl" jest bardzo mocny. Gdyby powstał w dużym mieście, byłby w krajowej czołówce. Mam nadzieję, że właściciel pokoju - bardzo sympatyczny młody człowiek - znajdzie szybko nowe miejsce, gdzie będzie mógł bezpiecznie kontynuować swoją działalność. Mam nadzieję, że społeczność Nowego Targu i władze miasta mu to umożliwią. Tak mocny ER to dobra promocja dla miasta.

mówię jak jest 11:08 07.01.2019

W samym escape roomie nie ma schodów. Jest to wina klatki schodowej która prowadzi to wcześniej wymienionego. Warunków nie spełnia KONSTRUKCJA KLATKI SCHODOWEJ , a nie ESCAPE ROOM.

Zobacz również