PILNE

Ekrany akustyczne na Alejach? Jest interpelacja w tej sprawie

15 września 2020 09:30

Radny Krzysztof Sroka zwrócił się z interpelacją do władz miasta o podjęcie działań w kierunku budowy ekranów akustycznych w rejonie osiedli mieszkaniowych na Alei Tysiąclecia. Administratorem tej drogi jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zatem działanie miasta może ograniczyć się wyłącznie do sporządzenia wniosku z prośbą o realizację takiej inwestycji. 

Ekrany akustyczne na Alejach? Jest interpelacja w tej sprawie

To nie pierwsza interpelacja dotycząca budowy ekranów akustycznych przy drodze krajowej w Nowym Targu. Rok wcześniej podobny wniosek składał w imieniu mieszkańców os. Witosa radny Leszek Pustówka – chodziło wówczas o budowę ekranów wzdłuż zakopianki. Decyzja zarządcy drogi była wówczas odmowna, co miało związek z perspektywą rychłej budowy nowej zakopianki, co znacząco wpłynie na osłabienie ruchu na wskazywanym odcinku krajowej dwupasmówki.

Tym razem sprawa dotyczy jednej z głównych arterii w centrum miasta.

-Mieszkańcy tego rejonu skarżą się na notoryczny hałas powodowany samochodami, motocyklami, które nieprzerwanie jeżdżą tą ulicą. Mieszkańcy nie mogą zostawić otwartych okien na noc, gdyż samochody (nierzadko z rozregulowanymi tłumikami) powodują uciążliwy hałas – argumentował radny w interpelacji, dodając, że “w niedługiej perspektywie ulica ta będzie obciążona jeszcze większym ruchem samochodów ciężarowych, spowodowanym budową nowej zakopianki”. 

Aleja Tysiąclecia to jedna z najbardziej ruchliwych ulic znajdujących się na terenie Nowego Targu.

fot. arch. nowytarg24.tv

 

os 15.09.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również