Kamery live
prognoza pogody

EkoSłupki w Zakopanem poinformują o jakości powietrza

Kolor światła poinformuje przechodniów o jakości powietrza. Postawiono już dwa z zaplanowanych trzech urządzeń.

EkoSłupki w Zakopanem poinformują o jakości powietrza

– EkoSłupek AirSensor jest zaawansowanym urządzeniem do pomiaru i sygnalizowania jakości powietrza za pomocą koloru światła na terenach otwartych oraz w miejscu pracy. Został wyposażony w oświetlenie ledowe, które na podstawie wyników bieżących pomiarów stężenia pyłów zawieszonych, jak również innych zanieczyszczeń, przybiera barwę zgodną z Polskim Indeksem Jakości Powietrza – informują pracownicy Urzędu Miasta w Zakopanem.

Słupki, które poinformują o jakości powietrza postawiono już na dolnej Równi Krupowej oraz w Parku Miejskim im. J. Piłsudskiego. W obu miejscach znajdują się place zabaw, gdzie rodzice wraz z dziećmi spędzają dużo czasu. Dzięki EkoSłupkom będą wiedzieć, czy można bezpiecznie bawić się na świeżym powietrzu, czy lepiej zabawę przełożyć na inny dzień.

fot. Urząd Miasta Zakopane

Redakcja 22.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Góral z Polski 00:03 23.02.2022

Cyrk. I co ludzie zobacza ze zle powietrze i co maja uciekac czy jak hehehe. Wladrza zakopanego naprawde nie ma na co kasy wydawac. Moze maski dawajcie ludzia na ulicy. Ratuj sie kto moze zle powietrze hehe. Kurski potrzebny koncert Zenka hehe. Komedia. Tylko sie smiac z takich decyzji.

Zobacz również