Kamery live
prognoza pogody

Efektowna wygrana juniorów Podhala

3 kwietnia 2022 20:41

Drugie zwycięstwo – po trzech kolejnych remisach – w rozgrywkach Ligi Makroregionalnej odnieśli piłkarze Podhala Nowy Targ.

Efektowna wygrana juniorów Podhala

Podopieczni Grzegorza Hajnosa i Sebastiana Świerzbińskiego ograli na własnym stadionie Beskid Andrychów. Początkowo mecz miał być rozegrany w Andrychowie, ale z względu na zły stan tamtejszego boiska, podjęto decyzję o zmianie gospodarza.

Wynik meczu w 9 minucie otworzył po indywidualnej akcji Dominik Paniak, który ze skrzydła zbiegł na środek i oddał precyzyjny strzał z 18 metra. Potem przez kilkanaście minut mecz miał wyrównany przebieg.

Kilka razy „kotłowało” się w polu karnym Podhala, ale bez bramkowego efektu. Za to w 36 minucie po przechwycie piłki w środku pola i prostopadłym podaniu Dawida Kędziora, Michał Sobek wygrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem Beskidu i podwyższył na 2:0. Minęła minuta i kolejna kontra w wykonaniu gospodarzy, dała im gola numer 3. Na listę
strzelców wpisał się – po podaniu wzdłuż linii bramkowej Sobka – Wojciech Ustupski.

Na kolejnego gola czekaliśmy do 69 minuty. Wypracował go duet rezerwowych. Asystował Jakub Burnat, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Wójciak. Wygraną Podhala przypieczętował w 83 min, efektownym uderzeniem z dystansu Kornel Krzyżak.

Podhale Nowy Targ u19 – Beskid Andrychów u19 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Paniak 9, 2:0 Sobek 36, 3:0 Ustupski 37, 4:0 Wójciak 69,
5:0 Krzyżak 83

Podhale: Dunajec – Bodziuch, Bochenczak (71 Styrneczak), Twaróg – Szczepański (60 Burnat), Kędziora, Sobek (71 Kowalczyk), Wojas (60 Wójciak), Wydra (60 Kaim), Paniak (71 Krzyżak) – Ustupski.

mat. prasowy NKP

os 03.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również