Kamery live
prognoza pogody

Eetu Moksunen na testach w Podhalu

30 lipca 2018 22:20
21 letni Fin, grający na pozycji obrońcy dołączył do drużyny TatrySki Podhala Nowy Targ. Przez kilka dni będzie on poddany testom i dopiero po nich podjęta zostanie decyzja co do jego przyszłości w nowotarskim klubie.
Eetu Moksunen na testach w Podhalu

Do tej pory Moksunen występował głównie w drużynach młodzieżowych klubów Lukko Rauma i Pelicans Lahti. W zeszłym sezonie zaliczył epizod w seniorskich zespołach AIK/Laser HT oraz FPS.

To nie jest chłopak wskazany przeze mnie, ale na pewno damy mu szansę. Osobiście go nie widziałem w akcji. Wykonałem jednak parę telefonów do znajomych trenerów w Finlandii, którzy pracują w hokeju młodzieżowym i wypowiadali się na jego temat pozytywnie. Będziemy się mu przyglądać w treningu. Jeżeli wypadnie pozytywnie sprawdzimy go w meczach sparingowych – wyjaśnia trener „Szarotek” Tomek Valtonen.

Ciekawostką jest to że tata Eetu, Juha Moksunen był zawodowym żużlowcem, reprezentantem Finlandii, w przeszłości reprezentującym m.in. barwy Wybrzeża Gdańsk. 

 

Maciej Zubek 30.07.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również