PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Edukacja wczesnoszkolna – nauka przez zabawę metodą pani Ireny Budziszewskiej. Zaczynamy emisję odcinków!

23 grudnia 2020 18:27

NOWY TARG. W sukurs znużonym ślęczeniem przed komputerami najmłodszym uczniom; rodzicom często bezradnym wobec domowych zadań i nauczycielom mimo starań nie osiągającym oczekiwanych efektów – przychodzi edukacyjny cykl, którego emisję właśnie rozpoczynamy. Nowotarska Telewizja Kablowa przygotowała go we współpracy z autorką metody nauki przez zabawę.

 

Edukacja wczesnoszkolna – nauka przez zabawę metodą pani Ireny Budziszewskiej. Zaczynamy emisję odcinków!

Ta spójna i konsekwentna metoda, uwzględniająca wszystkie fazy poznawcze dziecka, inspirująca do ruchu i kreatywnego myślenia, jest owocem wielu lat pracy zasłużonej i wielokrotnie odznaczanej, dziś już emerytowanej nauczycielki – pani Ireny Budziszewskiej z Nowego Targu. Jej skuteczność sprawdziła się zarówno w indywidualnym nauczaniu dzieci problemami w nauce, jak i w różnych szkołach, dzięki nauczycielom, którzy – szukając sposobu poprawienia efektywności wczesnoszkolnej edukacji – stali się entuzjastami tego systemu. Bo nie zapominajmy, że te wczesne lata najmocniej ważą na całym rozwoju umysłowym i emocjonalnym ucznia.

Autorka metody własnym sumptem wydała książkę pt. POMOCE NAUKOWE W NAUCE PRZEZ ZABAWĘ DZIECI W WIEKU 6 – 10 LAT. Do tego dochodzi wyprawka dla dziecka na 3 szkolne lata, z pomocami naukowymi niezbędnymi podczas nauki systemem zabawowym. Bardzo aktywna w mediach społecznościowych, pani Irena prowadzi stronę internetową www.eduzirena.pl i facebookowy profil, gdzie zamieszcza cieszące się dużą popularnością kolejne edukacyjne refleksje, instruktaże i filmiki pokazujące metodę w edukacyjnej praktyce.

Na bazie tego filmowego materiału będziemy tworzyć kolejne odcinki i emitować je codziennie o godz. 16.00, po transmisji Mszy św. Co tydzień dostępne w sieci i z naszej strony internetowej – w zakładce Programy NTvK – będą dwa nowe.

Dzisiaj, na początek – nieco obszerniejszy wstęp wyjaśniający genezę i specyfikę metody pani Ireny:

https://youtu.be/4P6QtpDukNY

 

Anna Szopińska 23.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również