Kamery live
prognoza pogody

Dziś Rodzinne Kolędowanie z Miejską Orkiestrą Dętą

28 stycznia 2024 11:06

Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej odbędzie się w niedzielę (28.01.2024) o godz. 18 w Państwowej Szkoły Muzycznej. W trakcie kolędowania będzie prowadzona zbiórka pieniężna na leczenie spokrewnionej z orkiestrową saksofonistką Wioli Gil, która zmaga się z glejakiem. 

Dziś Rodzinne Kolędowanie z Miejską Orkiestrą Dętą

Trwający wciąż w polskiej tradycji okres kolędowania, to świetna okazja nie tylko do spotkań, ale i do nauki. Już po raz kolejny muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej z Nowego Targu gościli w murach Przedszkola Sióstr Serafitek. Wspólne śpiewy to jedno, ale prócz tego przedszkolaki mogły same spróbować sił, by z różnych instrumentów “wycisnąć” dźwięki. Kto wie? Może spośród nich będą kiedyś muzycy orkiestry?

– Na początku zagraliśmy “Przybieżeli do Betlejem”. Dzieci z nami bardzo ładnie i głośno śpiewały – relacjonuje kapelmistrz Marcin Musiak. – Potem była prezentacja rodzin instrumentów dętych drewnianych i dętych blaszanych.

Następnie wybrzmiała kolęda “Anioł pasterzom mówił” przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych, które dostały dzieci. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z batutą, czy buławą – przyrządami dzięki którym kapelmistrz nadzoruje grających muzyków. Można było też dotknąć i spróbować zagrać na sakshornie altowym i tenorowym, spróbować dmuchnąć w tubę, zrozumieć jak działa saksofon i dowiedzieć się dlaczego flet trzyma się w poprzek.

I choć to tylko krótkie kolędowanie, to wnieść może wiele radości i pożytku w młodych ludzi.

Ale bynajmniej to nie ostatnie spotkanie z “dęciakami”, ponieważ już w najbliższą niedzielę (28.01.) będzie można przy akompaniamencie nowotarskiej dętej wyśpiewać radość Bożego Narodzenia w szczytnym celu – zapraszamy na Rodzinne Kolędowanie do Państwowej Szkoły Muzycznej na godzinę 18:00, podczas którego chcemy zebrać pieniądze na leczenie spokrewnionej z naszą saksofonistką Wioli Gil, która toczy bój z glejakiem. Moc atrakcji gwarantowana.

Piotr Twardowski

Piotr Starmach 28.01.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również