Kamery live
prognoza pogody

Dziś mija 42. Rocznica wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu

8 czerwca 2021 16:44

Nowotarżanie nadal mają głęboko w pamięci wydarzenia sprzed ponad czterech dekad. 

Dziś mija 42. Rocznica wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu

Fot. UM Nowy Targ

Dokładnie 8 czerwca 1979 roku Jan Paweł II odwiedził Stolicę Podhala jako jedno z pierwszych polskich miast na początku swojego pontyfikatu. Szacuje się, że w pamiętnej mszy św. na nowotarskim lotnisku uczestniczyło ok. miliona wiernych.

-Tu, na tym miejscu, w Nowym Targu, pragnę mówić o ziemi polskiej, bo jawi się ona tutaj szczególnie piękna i bogata w krajobrazy. Człowiekowi potrzebne jest to piękno krajobrazu — i dlatego też nic dziwnego, że ciągną tutaj ludzie z różnych stron Polski, a także i spoza Polski. Ciągną latem i zimą. Szukają odpoczynku. Pragną odnaleźć siebie w obcowaniu z przyrodą. Pragną odzyskać siły w zdrowym wysiłku fizycznym, w marszu, w podejściu, we wspinaczce, w zjeździe narciarskim. Ej, łza się w oku kręci… – mówił Jan Paweł II w 1979 roku w Nowym Targu.

Jako miasto papieskie, Nowy Targ w sposób szczególny dba o zachowanie pamięci o Janie Pawle II, swoim Honorowym Obywatelu. Z racji dzisiejszej 42. rocznicy wizyty Papieża-Polaka w imieniu władz Miasta Nowy Targ przedstawiciele Urzędu Miasta złożyli pamiątkową wiązankę przy pomniku Ojca Świętego Jana Pawła II na nowotarskim lotnisku. Zapewne gdyby nie pandemia koronawirusa i rządowe obostrzenia, nowotarżanie mogliby liczyć na znacznie większe uroczystości związane z rocznicą wizyty Ojca Świętego.

Piotr Starmach 08.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również