Kamery live
prognoza pogody

Dziś kończy się głosowanie do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

14 czerwca 2021 15:44

Do końca dzisiejszego dnia można oddać głos na jeden z kilkudziesięciu projektów w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Dziś kończy się głosowanie do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

W tym roku Małopolanie mają wyjątkowo bogaty wybór. Wśród 234 zadań dopuszczonych do głosowania zdecydowanie przodują inicjatywy sportowe – jest ich aż 104. Blisko 50 zadań związanych jest z kulturą, zaś 35 projektów ma charakter społeczno-zdrowotny. Nie zabrakło także licznych projektów edukacyjnych (15 zadań) oraz inwestycyjnych (14 projektów). Małopolanie będą mogli również zagłosować na propozycje z zakresu turystyki (8 zadań), czy ekologii (6 inicjatyw), a także na 2 zadania wspierające rozwój obszarów wiejskich.

Analizując projekty pod kątem rozkładu terytorialnego, mieszkańcy Subregionu Miasto Kraków mają do wyboru – 46 zadań. Po 41 propozycji do wyboru będą mieć Mieszkańcy Subregionu Podhalańskiego oraz Krakowskiego Obszaru Metropolitarnego. W Subregionie Sądeckim można wybierać spośród 40 zadań, w Subregionie Małopolski Zachodniej wśród 36 zgłoszonych inicjatyw, zaś w Subregionie Tarnowskim na liście znajduje się 30 opcji.

Kto może oddać swój głos w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego?

Każdy mieszkaniec Małopolski, który skończył 16 lat, może oddać tylko 1 głos na zadanie z subregionu, w którym mieszka. Uwaga: żeby zagłosować w BO Małopolska nie trzeba być zameldowanym w Małopolsce!

Więcej o szczegółach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego przeczytacie tutaj:

Ruszył Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego

Piotr Starmach 14.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również