Kamery live
prognoza pogody

Dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja 2020 10:00
Wyciszenie Włącz dźwięk

Drugi maja to – potocznie nazywany świętem flagi państwowej – moment, w którym Polacy celebrują narodowe barwy. Tymczasem rząd Polski jak i samorządy lokalne zachęcają do wywieszania flagi kraju na balkonach własnego budynku, a nawet do publikowania jej na własnych kontach w mediach społecznościowych. W ramach akcji społecznej #MojaFlaga opublikowano także specjalny spot.

Na elewacji budynku, na balkonie, przyklejona do okien czy ustawiona przed drzwiami własnego domostwa – wraz z Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej nowotarżanie masowo wywieszają flagę w barwy narodowe. Miły dla oka zwyczaj trwa już kilkanaście lat. Nawet teraz – mimo trwającej epidemii COVID-19 – mieszkańcy nie zapomnieli docenić biało-czerwonych barw.

 – “Na przekór dzisiejszym wyzwaniom, o których w zeszłą majówkę nawet nam się nie śniło, podtrzymajmy ważną tradycję i wywieśmy flagę na święta majowe. Niech ta wiosna się nie tylko zazieleni, ale i zakwitnie na biało i czerwono!” – zachęca biuro programu „Niepodległa”, które jednocześnie zaprasza do włączenia się w internetową akcję #mojaflaga. – “Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie z flagą udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga”.

Jak przekonują organizatorzy ogólnopolskiej akcji, im więcej rozwieszonych flag tym większy efekt przyniesie coroczna tradycja. Ma ona podkreślić naszą przynależność narodową oraz wzmocnić w społeczeństwie chęć codziennej walki i starań o dobro ojczyzny. W tej sprawie biuro programu “Niepodległa” opublikowało krótki film, w którym twórcy oddają hołd narodowym barwom.

“Na pewno masz ją gdzieś w domu. Jeśli nie – uszyj z materiału lub zrób z papieru. Nieważne, czy będzie duża, czy mała: najważniejsze, że Twoja. Wywieś flagę na majówkę!” – mówią organizatorzy akcji #mojaflaga.

Spot “Niepodległej” w ramach akcji #mojaflaga można obejrzeć poniżej.

/ps/

Piotr Starmach 02.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również